Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanuljak pszichologusnak vagy...

Tanuljak pszichologusnak vagy ne ha ezt mondtak?

Figyelt kérdés
Doktornom azt mondta,hogy o inkabb azt javasolja h orvos legyek,viszont en nem lennek kepes bioszbol kemiabol vagy fizikabol emeltezni..Viszont angolbol spanyolbol toribol vagy magyarbol menne meg biszobol is de kemiabol vagy fizikabol semmmikepp..O arra hivatkozott h jelenleg Mo-n nem igazan tudnek elhelyezkedni pszichologuskent..Szerintetek akkor hagyjam es ne jelentkezzek pszichologiara? :( Mert igazabol nagyon tetszene..Viszont igy elbizonytalanodtam..Nyilvan nem aza fontos h tobb szazezres fizetesem legyen, de mivel nagyon szegeny csaladbol szarmazom es nagyon nagyon kemenyen kell tanulnom ahhoz h felvegyenek barmilyen allami szakra illetve tervezem h egyetem mellett is dolgozni fogok a megelhetesemert amennyit csak tudok szoval igy nyilvan az is celom h miutan elvegeztem az egyetemet azert jo fizetesem legyen es talaljak munkat. A pszichologia 6 ev lenne plusz ugye meg tanulhatnek ezutan is par evet, szerintetek akkor sem lenne jobb a helyzet mondjuk elhelyezkedes teren?
2018. márc. 4. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
A GYK-t olvasva páciensből nem lenne hiány. :) Ha ez az álmod, tanulj annak, bár nem biztos, hog ezen a területen fogsz elhelyezkedni (Lehet, hogy HR lesz belőle pl)
2018. márc. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha dolgozni is akarsz a diplomáddal, akkor ne menj pszichológiára.
2018. márc. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Ahogy az orvosi pálya is, úgy a pszichológia is az egyik legbiztonságosabb szakterületés az is marad ebben az évszázadban. Nem fogják elvenni a robotok a munkád, a mentális betegségek egyre gyakoribbak, magas az átlagkeresetük, a piacon munkaerőhiány van amit biztosít az, hogy a pszichológus képzések is inkább a nehezebbek közé tartozik.


Mivel mindkét irány jó, ezért válaszd azt, amelyiket szeretnéd.

2018. márc. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Ha nagyon szegény családból származol, őszintén nem ajánlom a pszichológia szakot. 5 év, mire elkezdhetsz dolgozni, de még akkor sem leszel elég képzett. Kell szakképzést végezned, minimum két módszert, és ezeket mind úgy kell kifizetned, hogy közben abból a fizetésből meg is kell élni egyébként valahogy. Nekünk kerek perec megmondta az egyik oktatónk, hogy csak akkor tudjuk ezt végigcsinálni, ha a családunk vagy a párunk támogat minket évekig anyagilag. Máshogy nem lehet.
2018. márc. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%
Ha orvosira mész vagy pszichológiára akkor nem fogsz tudni munkát vállalni egyetem mellett.
2018. márc. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha az emelt kémia/fizika kizárt, akkor természetesen nagyon rossz választás lenne az orvosi. A pszichológia viszont jó lenne, főleg ha pontosan tudod milyen irányba szeretnél menni vele!:) De gondold át, annyi szak van, nehéz dönteni, lehet végül egy harmadikon kötsz majd ki.
2018. márc. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen nagyon szegeny csaladbol szarmazom epp ezert dolgoznek az egyetem alatt reszmunkaidoben, illetve az alap plusz mestert 6ev alatt ingyenesen el tudnam vegezni..aztan nyilvan mar csak sajat koltsegen tanulhatnek,de ha gyujtok ra ikerulhet,nem igaz? Egyebkent az esik rosszul h kivalasztok egy ilyen tenyleg rengeteg tanulast meg odaadast igenylo hivatast,mindezt azert h kesobb rengeteg embernek segitsek es nehany valaszolo meg csak idelok annyit h ne tanulj annak..Megis mert mondjak nehanyan ezt ennyire magabiztosan? Netan pszichologusok vagytok?
2018. márc. 5. 13:19
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Pszichológia mellett tudnál vállalni diákmunkát (nyilván nem napi 8 órában :D), és emellett az átlagod se romlana le, második félévtől kaphatnál tanulmányi ösztöndíjat, plusz ott van a szociális is!:) Előtte nyáron dolgozhatnál, és félre tehetnél az egyetemre pénzt. Nem lehetetlen, de nyilván könnyebb annak, akit támogatnak a szülei például. Ha kollégiumban/otthon élnél egyetem alatt, akkor pedig lényegesen kisebbek a kiadások is.
2018. márc. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom:)
2018. márc. 6. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!