Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanuljak pszichológusnak vagy...

Tanuljak pszichológusnak vagy inkább rendőrnek?

Figyelt kérdés
Sokan mondták nekem a pszichológiát mert lenne hozzá érzékem csak nem tudom,nagyon sokat kell tanulni,a nyelvvizsgára meg nem motivál semmi,az egyenruha kicsit közelebb áll hozzám.A pszichológus is jó,csak valahogy hiába vonz mégse tudom.
2017. júl. 24. 22:04
 1/2 Garpe ***** válasza:
100%

Szia! :)


Én nem rég kezdtem pszichót hallgatni az egyetemen, szívesen mesélek ha gondolod.


A pszichóra nem könyű bejutni hiszen bőven 420 fölött áll az államilag előírt ponthatár. Így elég eltökéltnek kell lenned, hogy bejuthass. Ettől függetlenül így is vannak bőven hobbi-egyetemisták ezen a szakon is.


Pszichóra nincs alkalmssági, szimplán csak a pontjaid számítanak, ellenben a rendőrtisztivel (felteszem rendőrtisztiben gondolkodol), ahol viszonlag kemény alkalmasságin kell megfelelni.


Rendőrtiszeket, ha jól tudom, csak a NKE-n képeznek (lehet, hogy tévedek nem vagyok képbe). Pszichológusokat 6 egyetemen, ami mind más stílusú (van ahol a szivatásra mennek rá és előbb-utóbb egyer inkább kénytelen vagy, puskázni, de ha más nem a vizsga kérdéseket tanulni; van ahol inkább ilyen értsd meg az embert legyél te az új bölcs szókratész; van ahol inkább lelkesítés, hogy csináld ez nagyon jó, tehetséges vagy és gyakorlatilag folyamatosan nyomnak téged előre...).

A rendőrtiszti, ha jól tudom csupán 3-5 év.

A pszichó a legszerencsésebb esetben is 7év de általában olyan 10 körül van a dolog (BA 3 év, ami után egy kizárólag a tovább tanulásra fejlogosító diplomát kapsz; MA 2 év, utána szakképzés+"kiképzés").


A rendőri munka kb.: 3 területből áll: rendfenttartás, nyomozás illetve bűn megelőzés, nyilván ezen belül sok-féle dolgot lehet csinálni, de igazából a kérdés, az, hogy mennyire nagyban játszik a bűnöző, vagy, hogy egy békés felvonulást biztosítását szervezed, vagy egy tüntetés leverését, esetleg elmeséled, az iskolásoknak, hogy miért rossz drogozni.


A pszichológusi munka elég durván szerteágazó, nagyon mást csinál minden pszichológus: van a klasszikus kanapés Freud bácsis történet, amit mindenki ismer; van egy ehhez hasonló kórházi verzió, ahol általában tényleg (biológialiag/fizikailag) sérült/beteg embereknek segítesz; van egy nevelési tanácsadós, iskolai "Pistika ne szójjá be Júcsi néninek, ne drogozzá, használj ószert" történet; van egy válalati szervezői történet: itt cégeknél dolgozó embereket kovácsolsz egységbe (csapatépító TRÉning), a meritokrácia révén alulról magas beosztásba jutó embereknek segítesz megtanulni, hogyan legyenek jó főnökök (és mellesleg egész jól megszeded magad); vagy kutatod, az emberi társas viselkedést, és különböző cégeknek kormányoknak próbálsz segíteni, miért (vagy miért nem jobban) utálják az ubungaiak a pirézeket; esetleg az előzőhöz szorosan kapcsolódóan rekrámokat segítesz tervezni, és megakadályozod, hogy Szulák Andi helyett Pocak legyen az új reklám arc; esetleg kutatod, hogy az emberek hogyan olvasank, alszanak és hogyan (nem) működik az agy ezek közben, mellette oktatsz vagy kutatod a mesterséges intelligenciát (a Microsoftnál jól pénzért, az MTA-n díszdoktoriért). Ezek csak a legfőbb dolgok és akkor még nem beszéltem a párkapcsolati, vagy szexuálos részről.


A pszichón, sokan mondanak sok mindent, de azok a tanárok illetve jövendő kollégák, akik engem inspirálnak általában azt szokták mondani, hogy akkor célszerű pszichóra menni, ha szereted az embereket vagy ha szeretnéd megismerni (és tovább kutatni) a gondolkodás, (megismerés, olvasás..) folyamatát, egy a filozófiától kicsit egzaktabb, de jóval szűkebb résen át.


Annyit tennék, hozzá, hogyha téged, inkább a rendőri dolog érdekel és az vonz, akkor legyél rendőr. A rendőri egy biztos munka, viszonylag korai nyugdíjjal. Másrészt, a pszichóval mégha egy jó egyetemre is jársz igen sokat kell kínlódni, hogy a végén, te ténylegesen pszichlógus lehess.

Az affinitásodat az emberekhez pedig rendőrként is kitudod használni: kihalgatáson, tanuvallomás felvételekor stb.


Remélem, egy kicsit tudtam segíteni, ha szeretnél, írj nyugodtan privátot.

2017. júl. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönőm,hát közepes tanuló voltam persze érettségim 4-es-5-ös lett,most ápolóként dolgozók,rendőrként a szakközép vonz mert utcai zsaru akarok lenni,meg ott többet tanul elvileg az ember ha előbb szakközépbe megy,a pszichológia nagyon hirtelen kezdet el érdekelni.
2017. júl. 25. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!