Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudom hogy nem igen lehet egy...

Tudom hogy nem igen lehet egy mérlegre rakni a kettőt, de mégis egy orvosnak vagy egy ügyvédnek kell többet tanulni egyetemen?

Figyelt kérdés
tanulás,jog,orvosi,egyetem
2018. márc. 5. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy orvosnak.
2018. márc. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyilvánvaló, hogy egy orvosnak. Eleve 6 éves a képzés, míg jogon csak 5. Lehet, hogy most ez sértő egy jogásznak, de ez a valóság, én mérnökit és informatikát is végeztem, és azokról is azt gondolom, hogy könnyebbek egy orvosinál.
2018. márc. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Orvosin.:) De azért abba érdemes belegondolni, hogy az egyik teljesen reál, a másik pedig teljesem humán szak, nyilván ha valaki reál beállítottságú, akkor nagyon nehezen végezné el a jogot, ha egyeltalán el tudná, és fordítva is ugyanez.

Ha a szenvedélyed a kémia, biosz, fizika, és motivációd is van, akkor lehet hogy nagyobb a tananyag, de könnyebben végzed el szerintem, mint a jogot úgy, hogy mondjuk csak szülői nyomásra kötöttél ki mellette és utálod az egészet, szenvedsz csak..

2018. márc. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

"nem igen lehet egy mérlegre rakni a kettőt"

Ez a kulcsmondat. A kettőnek kb. köze sincs egymáshoz. Aki reál beállítottságú, az orvoslás érdekli, annak nyilvánvalóan könnyebb az orvosi egyetemet elvégezni, mint jogon diplomát szerezni.

Orvosit végeztem, két nagyon jó barátom jogot, soha nem éreztem azt, hogy nekik könnyebb dolguk lenne.

2018. márc. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!