Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha Lononban/külföldön akar...

Ha Lononban/külföldön akar dolgozni valaki, akkor melyiket érdemesebb elvégezni: Budapesti Corvinus Egyetemet vagy a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) és a Coventry Egyetem közös képzését?

Figyelt kérdés

Menedzsment/Nemzetközi Gazdálkodás mindkettőnél, ami érdekelne.

[link]

[link]



2018. márc. 5. 23:53
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Metu-Coventry

Coventry Egyetem diplomaosztóján egy az egyben ugyan azt a diplomát veszed át, mint azok, akik oda jártak.

A Corvinus-ról azt sem tudják ott, hogy eszik-e vagy isszák. Maximum akkor érdemes elvégezni ilyen tervek mellett, ha csinálsz egy mesterképzést a Corvinusos alapképzésedre, de mivel ez nem szerepelt mint opció a kérdésedben, ezért inkább a Metu-Coventry képzés.

2018. márc. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Coventry. Egyértelműen azt értékelnék többre Londonban.

De nem leszel a londoni City-ben pénzügyi menedzser, azért nem egy Cambridge vagy LSE az az egyetem...

Ahogy nézegetem Linkedinen a hallgatók többségét az egyetem közelében lévő Jaguar Land Rover központ szippantja fel, persze az sem rossz.

2018. márc. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj ez jó kérdés. Milyen területen dolgoznál? Corvinus teli van nagy koponyákkal, rengeteg kutatással, akiktől sokat lehet tanulni, ha el akarsz mélyedni egy témában. Metropolitan igazából pedig a gyakorlatra készít fel, de egy bizonyos szint felett viszont számítana az is, hogy megfelelő elméleti tudásod is lehet és hát ott nem igazán ez a cél. Sokkal alacsonyabbak is a ponthatárok, amivel nem lenne baj, de így egyáltalán nincsen semmiféle rosta, boldog-boldogtalan bent van.


Ha vonz ez a brit diploma dolog és van rá +3000 euród a tandíjon felül, akkor lehet érdemes megcsinálni, utána egy mestert mondjuk Corvinuson, ha már tudod melyik terület érdekelne pontosan.


De még így sem az fog számítani "külföldön", hogy melyik egyetemen végeztél ilyen képzést ha van mögötte rendes tudásod. Én személy szerint biztos nem mennék ilyenre, akkor már inkább kint végezném el. Szerintem ez túl nagy kiadás még így a karrier legelején, de ha van rá kereted, akkor lehet megéri. Viszont én azt a 3000 eurot inkább költeném el úgy, hogy akkor kimennék MA-t ott elvégezni egy magyar BA képzés után és mellette dolgozni. Elég jó ösztöndíjak vannak.

2018. márc. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!