Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik nehéz egyetemen vannak,...

Akik nehéz egyetemen vannak, azoktól kérdezem: Ti hogy viselitek, hogy nehéz tartani a tempót?

Figyelt kérdés
Már 2. éve járok orvosi egyetemre, de még mindig nagyon megvisel, hogy sokszor lemaradok, nem tudok mindent megtanulni. Ti hogy haladtok év közben? Hogyan kezelitek a maximalizmust?

2018. márc. 6. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsém van, nem vagyok maximalista. Ami tényleg fontos (eddig anat, szövettan, élettan), arra próbálok fókuszálni, de aminek nem látom sok értelmét, abból megelégszem egy hármassal is. Nem szeretnék már az egyetem alatt kiégni.
2018. márc. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
ha meg vagy a 2. évvel akkor tul vagy a nehezén! kitartást hajrá :D (azt nem állitom hogy sétagalopp lesz a következő négy év de jobb lesz hidd el)
2018. márc. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne, mert én is így érzem, hogy nem tudok mindent megtanulni, és ez nagyon zavar. És első, te nagyon szerencsés lehetsz, mert én sajnos a maximalizmusom mellett is sokszor csak hármasra futja a vizsgán, pedig tényleg mindent beleadok..
2018. márc. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó. Az, hogy az 5ösre megyek, nem jelenti azt, hogy össze is szokott jönni. Van, hogy tanulok rendesen de pl az anatszigóm is "csak" négyes lett.
2018. márc. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A maximalizmust elég nehéz legyőzni, szerintem aki tényleg igazán az, annak nem is nagyon sikerül. Engem még mindig frusztrál egy jegy, ami nem úgy sikerült, ahogy terveztem, pedig már lassan 3 éve végeztem az egyetemmel és az a vizsga negyedévben volt:D:D

Egy idő után persze rá fogsz jönni, hogy a tudásod sosem lehet tökéletes, és soha nem fogsz mindenhez érteni, de szerintem az orvoslásban az is baromi fontos, hogy alázatos legyél és ismerd a határaid. A legtöbb probléma abból szokott adódni, ha valaki képtelen beismerni, hogy valamit nem tud és cseszik segítséget kérni.


Tanulás terén meg az a legfontosabb, hogy ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Ha te tudod, hogy becsületesen tanultál is minden tőled telhetőt megtettél, akkor ez van. Mindig lesz a vizsgázásban némi szerencsefaktor is, ezt nem tudod elkerülni.

2018. márc. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igazából a stressz része ami nehezen kezelhető. Már most félek az év végi szigorlatokról, emiatt van, hogy nem is tudok rendesen készülni, ami még több frusztrációt szül. Persze, tudom, hogy a szakma még stresszesebb lesz és hozzá kell szoknom. Csak tudnám, hogy hogyan..

2018. márc. 7. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!