Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan számolják a felvételi...

Hogyan számolják a felvételi pontjaimat?

Figyelt kérdés

Beadtam a jelentkezésem az Eszterházy Károly Egyetem Bölcsésztudományi Karára magyartanár és ének-zene tanár szakpárra. A pontjaimat viszont nem számolja ki a felvi kalkulátor, mert az ének-zene szakon gyakorlati felvételi van. Ennek a pontozása felvételipontnak számít, de ugye azt tudhatjuk előre, hogy mennyi, így nem tudom használni a kalkulátort.

Külön csak magyarra kiszámolta, de a valóságban hogy fogják összeadni a két szak pontjait? Mert a ponthatár megállapítása együttesen a két szakra történik.


Előre is köszönöm, ha valaki tud pontos válasszal szolgálni, esetleg hasonló szakra jelentkezett ... :)



2018. márc. 9. 17:45
 1/3 A kérdező kommentje:

Véletlenül tele lett hibával, amit írtam :D ... elnézést.


*BölcsészETtudományi

**a gyakorlati vizsga pontját NEM tudhatjuk előre

2018. márc. 9. 17:52
 2/3 anonymus1928 válasza:

Alapvetően 2 féle módszer van.

I. Tanulmányi pontok (max 200 pont) + érettségi pontok (max 200 pont) + többletpontok (max 100 pont)

II. Érettségi pontok (max 200 pont) * 2 +többletpontok (max 100 pont)


Tanulmányi pontok: 100 pont + 100 pont

1.) magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, választott idegen nyelv, természettudományos tárgy (biosz, fizika, földrajz, kémia, természetismeret, természettudomány) tantárgyak utolsó két év végi jegyeinek összege.

2.) az érettségi tantárgyak (magyar irodalom és nyelvtan, történelem, matematika, egy választott nyelv vagy annak hiányában egyéb tárgy, egy szabadon választott tárgy) !!százalékos eredményének!! átlaga


Érettségi pontok: max 200 pont

Az adott egyetem adott szakára meg van határozva 2 tárgy. Ezek százalékainak összegét kell venni.


Többletpontok: max 100 pont

nyelvvizsga/nyelvvizsgák: max 40 pont (B2 komplex: 28 pont, de maximum 40 adható, tehát lehet nyolc nyelvvizsgád is akár amit be lehetne számítani, max 40 pont; C1 komplex: 40 pont)

emelt szintű érettségi vizsga: tárgyanként 50 pont ha elérte a 45%-ot

plusz vannak esélyegyenlőség (fogyatékosság, gyermekét nevelő, kisebbségi...)

sporteredmények (olimpiai részvétel: 50 pont; EB 1-3. hely: 30 pont;.......)


Az esetedben viszont ezt az egészet el kell felejteni amit leírtam fentebb. Mivel osztatlan tanárképzésre jelentkezel, kell egy alkalmassági vizsga. Ennek nincsenek százalékai, csupán megfelelt vagy nem megfelelt értékelést kaphatsz.

Az EKÉn van felvételi vizsga ének-zenéből, amit az egyetem szervez. Ezen a vizsgán maximum 200 pontot lehet szerezni. Minden esetben a felvételi pontszámodat úgy számítják ki, hogy az ének-zene gyakorlati vizsga pontjaidat megkétszerezik és nem veszik figyelembe a többletpontokat. Viszont ne felejtsd el, hogy az EKE ezen szakpárján az emelt magyar érettségi vizsga kötelező.

A gyakorlati vizsgáról bővebben: [link]

Az EKE ének-zene gyakorlati vizsgakövetelményei: [link]

Pontszámításról általánosan (bal oldalon a menü!): [link]


Remélem tudtam segíteni és nagy-nagy kalappal a felvételidhez és kitartást az EKÉhez :)

2018. ápr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ és a jó kívánságokat:)
2018. ápr. 30. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!