Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem akarok CNC-gépkezelő...

Nem akarok CNC-gépkezelő tanfolyamra menni, kötelezhet rá a munkaügyi központ?

Figyelt kérdés
Semmi kedvem ,és érzékem sincs hozzá,és annak ellenére,hogy rengeteg egészségügyi problémám van,mégis "átmentem" az alkalmasságin.Azért pont CNC-gépkezelő,mert a többi eleve nem jöhetett számításba.Ez maradt.A tanfolyam kezdését meg épp nyár közepére időzítették.Fogalmam sincs róla hogy tudom végigcsinálni:s
2010. jún. 9. 19:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
A tanfolyamok abban a szakmában vannak amire igény van! Minek indítsanak olyat ami sehova se kell.
2010. jún. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
20:01 tisztában vagyok vele, de cnc-sként dolgozik, mert azt is tanulta a suliban pár évig és több éves gyakorlata van ;)
2010. jún. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Művészi dolgokat is lehet csinálni a cnc vel fantázia az van benne, némi számítógépes ismeret és már be is programoztad azt amit megálmodtál és a gép csinálja a dolgát!
2010. jún. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
20:03 akkor sajnáltatja magát! chh... :) nekem akarja megmagyarázni
2010. jún. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
52%
Ja öreg amíg az én adómból vagy otthon és recskázol addig csináld azt amit mondanak! Vagy húzz el dolgozni és te is tarts el ilyen lézengő semmire kellő hitvány alakokat mint amilyen a te kis művészlelked !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!! >-(
2010. jún. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
52%

" a gépi forgácsoló az nem ugyanaz minta cnc"


Nem teljesen. A gépi forgácsolást több évig tanulják a CNC kezelést tanfolyamon el lehet sajátítani.A CNC kezelő egy univerzális esztergapadon nem tud dolgozni.

2010. jún. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
74%
Csak érdekességképpen megemlítem, hogy az emberek nagy százalékban nem élvezetből, vagy hivatástudatból dolgozik, hanem pénzért. Tudom, fura, de tényleg így van. Én pl. harmadik éve dolgozom egy étteremben, pedig annyira utálok kajaszagban talpalni, és mosolyogva tűrni a vendégek barom dolgait. Sokkal nagyobb kedvem lenne otthon lenni, filmet rendezni, de akkor ott állhatnék melletted a segélyből élők sorában, az viszont még kevèsbé vonz, mint egy "nemszeretem" munka.
2010. jún. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
66%
????...nem sajnáltatja magát, honnét veszed??? tudom mit dolgozik, mert régen egy helyen dolgoztunk, a mostani munkahelyén meg jártam párszor, meló közben annál a gépnél, amin ő dolgozik...amúgy sem panaszkodik sose, csak elmeséli a munkáját...ők nem csak bepakolnak, hanem a műszaki rajz alapján beállítják a gépet is ill. lapkát, kést cserélnek, napi karbantartást csinálják a gépen, gépbeállításba is beleszólnak, szervizelésnél a szervizeseket segítik, mindamellett a leépítések miatt nem csak cnc-zik, hanem a ciklus alatt a bedolgozik saját magának az egyéb területeken....és megbecsüli a munkáját is ;) ...szeretne még több gyakorlatot szerezni, hogy mehessünk külföldre....a darusvizsga nélkül meg sajna a daruval nem dolgozhat, mert az új munkaügyi szabályok szerint őt bírságolná ellenőrzésnél
2010. jún. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

20:10 igen, kb erről van szó


bár volt olyan munkahelyem, ahol a cnc gépkezelés a piros és a zöld gomb nyomogatásából és a géptöltésből ált :S

2010. jún. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

" a gépi forgácsoló az nem ugyanaz minta cnc"


Nem teljesen. A gépi forgácsolást több évig tanulják a CNC kezelést tanfolyamon el lehet sajátítani.A CNC kezelő egy univerzális esztergapadon nem tud dolgozni.


Akkor most teljesen vazzeg vagy nem teljesen! döntsd már el okos tojás!!! a cnc-t is több évig tanulja te hoki!

2010. jún. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!