Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem érettségire hogyan...

Történelem érettségire hogyan készüljek fel?

Figyelt kérdés
Egy történelem esszét, hogy kell megírni? Itt milyen témákat addhatnak? (Tudom mindent de mégis mi a jellemzőbb)

2018. márc. 11. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ezek a feladatsorok, nézegesd.


[link]


Ezek pedig a követelmények, ezekből bármelyik feladatban lehet bármelyik témakörből kérdés vagy esszé. Egy dolog azonban biztos: a tavalyi esszé témakörök nem lesznek, azokon kívül bármi lehet.

2018. márc. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Én emelt törizni fogok. Nekem a felkészülés annyi volt, hogy Szerdánként egy órát plusszba töriztem a tanárommal, és heló :D

Megcsináltam egy csomó középszintű töri érettségit és az összes bohóckodás kb.... Ha az embernek több, az iq-ja, mint egy döglött guppy halnak akkor lazán megírja 4esre is.

2018. márc. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Mysphraghmuthosis ***** válasza:

Gyanítom, hogy középszintű írásbelire készülsz, ezért azzal kapcsolatban lenne néhány tanácsom.


Először is vizsgáld meg a hivatalos vizsgakövetelményekről tájékoztató alábbi dokumentum 8–13. oldalát, hogy lásd, milyen témakörök kerülhetnek elő a középszintű érettségin: [link]


Az egyes témakörökhöz tartozó elméleti ismereteket felfrissítheted/elsajátíthatod a tankönyveidből vagy akár érettségi felkészítő kiadványokból is.


Mindeközben oldogass meg korábbi írásbeli feladatlapokat, s a hozzájuk kapcsolódó javítási-értékelési útmutatók segítségével ellenőrizd a munkádat: [link]


Ami az esszéírást illeti, fontos, hogy az alábbi szempontok figyelembevételével dolgozz (jelen esetben csak nagyon vázlatosan felsorolva):


1. Feladatmegértés: arról írj, amiről a feladatmegfogalmazás szól. Azokra a kérdésekre válaszolj, fókuszálj, amelyet a feladatmeghatározás kijelöl, azoktól ne térj el.


2. Tájékozódás térben és időben: a témát helyezd ez el a "földrajz és az idő dimenziójában".


3. Kommunikáció, szaknyelv alkalmazása: használj (megfelelően) szakszavakat, s a nyelvhelyesség, szerkezeti felépítés stb. legyen rendben.


4. Ismeretszerzés, a források használata, az eseményeket alakító tényezők feltárása, kritikai és problémaközpontú gondolkodás: az esszéhez mellékelt forrásokat építsd bele a fogalmazásodba: ám ne csak egyszerűen azok "tartalmát" írd bele, hanem fontos, hogy következtetést is vonj le a forrásokban foglaltakról.

Végig ok-okozati, előzmény-következmény viszonyban írj, tehát ne csupán felsorolj tényeket, eseményeket, hanem a köztük lévő logikai kapcsolatra is világíts rá (mi miért történt, minek mi lett a következmény stb.).

2018. márc. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!