Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem középszintű érettsé...

Történelem középszintű érettségire felkészülés?

Figyelt kérdés
4 éve szinte semmi törtenelemet nem tanultam, történelem órán atlaszt sosem használtunk. Milyen témaköröket lenne célszerű átnézni? Melyik korokat? És milyen atlaszt lenne célszerű érettségire beszerezni?

2018. febr. 19. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Neten fent vannak az érettségi feladatsorok, májusi és októberi. Mi azokat szoktuk megoldani
2018. febr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi is oldottunk meg de a tanárom nem igazán segít hogy miből kéne készül vagy egyáltalán.
2018. febr. 19. 16:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Szóbeli tételek és a hozzájuk kapcsolódó téma? pl van a kádár korszak, ahhoz kapcsolódik a kádár kori társadalom meg részben a rendszerváltás
2018. febr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A szóbeli tételeket megkaptuk csak az írásbeli témakörök az esszéhez
2018. febr. 19. 17:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Oké, de azok részben kapcsolódhatnak az írásbelihez is :D
2018. febr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azt tudom :D de nyilván azon kivül is lehet más témakör, király vagy mit tudom én :D

Hogy igy melyiket lenne érdemes megnézni a szóbeli tételeken kivül?

2018. febr. 19. 17:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Mivel még a tanár se tudja hogy mi lesz az írásbeli érettségiben, így még a szóbelin kívűl az órai anyagból is próbálsz memorizálni pár fontosabb infót.. Mást nem tudsz tenni
2018. febr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát igen így kéne csak az a gáz ezzel hogy a tanár órán a magánélettéről meg más témákról többet beszél mint a tananyagról, ezért magunknak kell felkészülni szinte és hát 4 év anyagából mi az ami fontosabb amit illene tudni vagy amire lehet számítani
2018. febr. 19. 18:59
 9/9 Mysphraghmuthosis ***** válasza:
71%

Én azt javaslom, hogy először az írásbelire való felkészülésre koncentrálj. Az írásbelire történő készülés megkezdése előtt tanulmányozd át az erre (is) vonatkozó alábbi dokumentumot a 8–13. oldalig, ugyanis itt információt kapsz arról, hogy középszinten milyen témakörök kerülhetnek elő: [link]

Ha ez megvan, akkor érdemes megbízható forrásokból összeszedni e témakörök kidolgozott verzióját. Megteheted, hogy a négy évfolyam tankönyveiből kijelölöd e részeket, s tanulmányozod őket, vagy akár vehetsz olyan érettségire felkészítő kiadványokat, könyveket, amelyekben csak ezen témakörök vannak kidolgozva, tehát ez esetben egyrészt mindent egy helyen megtalálsz, másrészt pedig ezek megbízhatóak is. Az internetet is használhatod természetesen, bár kérdés, hogy valóban megbízható anyagokra bukkansz-e – lehet, hogy ezt nem tudod eldönteni, megítélni, s esetleg olyan kidolgozott témákat találsz, amelyek tele vannak hibával, esetleg hiányosak stb.

Mindeközben elkezdheted oldogatni a korábbi évek feladatsorait, s megoldásaidat a hozzájuk tartozó javítási útmutatók alapján ellenőrizni. A korábbi évek feladatsorait és megoldási útmutatóit megtalálod az alábbi weboldalon: [link]


Ha megvolt az írásbeli érettségi, (de akár előtte is) nekiállhatsz tanulni a szóbeli témaköröket, amelyek listáját a történelemtanárod bocsát az osztály rendelkezésére. Ezek kidolgozásához – akárcsak az írásbelivel kapcsolatban említettem – használhatod a tankönyveket, az érettségire felkészítő kiadványok valamelyikét vagy pedig az internetet (én az első kettőt tanácsolom).

2018. márc. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!