Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel az...

Hogyan készüljek fel az érettségire így?

Figyelt kérdés

Sajnos előtte szakmát végeztem nappali tagozaton, amit sikerült megutálnom, de aztán valahogy esti tagozaton kötöttem ki, azt gondoltam jó lesz,pedig nagyon nem. Hiába gondolja az ember,hogy több szabadideje van ilyenkor a tanulónak. ez nem igaz, mivel délután az egész nap elmegy vele, hiába csak heti kétszer járok. Na de biológia a választott tantárgyam mondta a tanár,hogy nagyon kevés,amit ott tanulunk. Ő jól tanít, csak tényleg nagyon kevés a biológia érdekel is, de én már így hogy 21 éves leszek itthon nehezen állok neki tanulni, nincs türelmem már hozzá, és nem olyan jók a magolási képességeim, illetve azóta nehezebben jegyzek meg dolgokat. Amiket pl. ott a tanár előad órán azok általában mind megmaradnak, de itthon már nem bírok ezeknek nekiállni

A többi óráról meg ne is beszéljünk a legtöbben se füle, se farka sokszor elmaradnak az órák, legtöbb tanár csak elhadarja a tananyagot,amiből kb. semmi sem marad meg. Minthogy mindig egy jó vázlatot készítetnének velünk, mivel emlékszem általános iskolában a töri,és magyar tanárunk olyan jó vázlatokat diktált nekünk mindig,hogy mai nap eszembe jut onnan valami. Magyarból szinte semmi ikhletem sincsen a tanár bejön sztorizik az életéről valamit legtöbbször,és néha elhadar valami tananyagot,aminek se füle se farka, mert második félévben egy dolgozatot se íratott velünk. Szóval ha kicsit frissíteni akarom a magyarom akkor még itthon ebből a lópikula magyarból biztos nem menne, mert az egész egy elhadart sz@r,amit villámgyorsan lediktál,úgy,hogy egy csomó kimarad abból az anyagból mindenkinek,hiába szólunk rá,hogy lassabban diktáljon. Szóval valahogy biológiából ráveszem magam az itthoni tanulásra ,ahogy tudom,de ha tudnátok segíteni,hogy hol tudok erre a legjobban felkészülni tapasztalaitok szerint(valami webhely stb) akkor előre is köszönöm


Angol az nem lesz vészes, jó érzékem van az angolhoz, attól nem félek, Magyar: sajnos lesz, majd ami lesz:( ebben tanácstalan vagyok,hogy fogok erre készülni,hogy magabiztos legyek. Töri: ez is lesz majd,ahogy lesz. Szintén tanácstalan vagyok.


Szóval a tételek megvannak töriből és magyarból. de egyenlőre nem tudom,hogy hol dolgozzam ki őket.


Tudnátok ebben nekem segíteni,hogy melyik oldalon lehetne a legjobban megtalálnom az ehhez kapcsolódó dolgokat?



2018. márc. 11. 17:19
 1/1 Mysphraghmuthosis ***** válasza:

A magyar és a történelem középszintű érettségi vizsga kapcsán lenne pár javaslatom (remélem, hogy a kérdésed erre a vizsgaszinthez kapcsolódik mindkét területből).


A magyar írásbelire talán úgy a legcélszerűbb készülnöd, hogy korábbi érettségiket oldasz meg (2017-től volt módosulás az érettségi felépítésében, ezért a 2017 előttiekből olyan feladatokat érdemes megoldanod, amelyek megmaradtak 2017-től is).

A korábbi évek feladatlapjait a megoldási útmutatókkal együtt eléred az alábbi linken: [link]


A történelem írásbelire való készülés megkezdése előtt tanulmányozd át az erre (is) vonatkozó alábbi dokumentumot a 8–13. oldalig, ugyanis itt információt kapsz arról, hogy középszinten milyen témakörök kerülhetnek elő: [link]

Ha ez megvan, akkor érdemes megbízható forrásokból összeszedni e témakörök kidolgozott verzióját. Megteheted, hogy a négy évfolyam tankönyveiből kijelölöd e részeket, s tanulmányozod, vagy akár vehetsz olyan érettségire felkészítő kiadványokat, könyveket, amelyekben csak ezen témakörök vannak kidolgozva, tehát egyrészt mindent egy helyen megtalálsz, másrészt pedig ezek megbízhatóak is. Az internetet is használhatod természetesen, bár kérdés, hogy valóban megbízható anyagokra bukkansz-e – lehet, hogy ezt nem tudod eldönteni, megítélni, s esetleg olyan kidolgozott témákat találsz, amelyek tele vannak hibával, esetleg hiányosak stb.

A korábbi évek feladatsorait és megoldási útmutatóit megtalálod az alábbi weboldalon: [link]


Ami a szóbeliket illeti: magyarból és történelemből is érvényes, amelyet utóbbi írásbelire vonatkozó részénél írtam: tankönyvek, érettségi felkészítő kiadványok, vagy internet (én az első kettő együttes használatot javaslom).

2018. márc. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!