Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki más gondolja így?

Valaki más gondolja így?

Figyelt kérdés

Heló!


Azon gondolkodtam hogy manapság annyi ember jár szakács ilyen ,,kamu" szakmára mint eladó vagy pincér. Ennek mi értelme iskolában tanítani?

Ruhát hajtogatni kb mindenki tud és egy árat beütni gépbe vagy lehúzni is, pont ugyan úgy ahogy egy rendelést is kb bárki fel tud venni, kivinni.


Nem akarok senkit megbántani csak azért érdekel mert a környezetemben is rengetegen járnak ilyen szakmát "tanulni" de ebben mit kell tanulni... nem értem.

Mert jó a cukrászatot se kell mondhatjátok, de azért oda nem árt ha nagyjából tudja mi mi és lesütött mondjuk 100 süteményt.


Ha valaki hasonló szakra jár akkor elmondhatja hogy szerinte nincs igazam mert... vagy ha valaki egyet ért/nem ért.

(és igen tudom hogy a burkolónak vagy festőnek sem az iskola adja meg az alapot, de azért egy kőműves munkáját vagy festőét is ritkán bíznám egy kezdőre, míg ételt kivinni vagy egy ruhát beütni azért 4 nap alatt max belejön mindenki szerintem)



2018. márc. 15. 08:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell lebecsülni a vendéglátás szakmát hisz erre mindig szükség lesz. És igen ha valaki tudja elég korán hogy evben a szakmában akar dolgozni akkor jobb egy Szakgimnázium. Szakma + érettsegi ugyanannyi idő alatt mint egy Gimnáziumba egy sima érettségi. Bátyám pincérnek tanult egy jó Szalgimiben. És elég hasznosak voltak amiket ott tanult. Külföldön szakács is volt. Most meg itthon nagyon jól keres. Ismerek olyat aki diplomával még ennyire se vitte. A mai világ már sajnos ilyen. Tanukhatsz bármennyit, de ha nem gazdag családba születtél keményen kell tanulni és dolgozni 😀
2018. márc. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem a vendéglátást becsmérlem szimplán ezeket a kamu szakmákat...

Mert aláírom egy 5 csillagos szállodába kell egy jól kitanított pincér, de azt valószínűleg nem az iskolában fogják megtanulni hogy mit hogy.

Egy sima étterembe pedig kihozni az ételt, ahhoz nem kell 2-3 év ilyen szakmában tanulás "Szerinte!".

Számomra ez olyan mint pl a taxizás. Ha ahhoz hogy taxis legyél kellene jogsi +2 év az iskolában elég nagy hülyeség lenne mert kiszállít és elkéri az árát és kész.

2018. márc. 15. 13:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem félreérted. Az iskolákban nem csak főzőcskéznek és ennyi. Náluk 2 hetente szakmai gyakorlat egy munka helyen és kötelező nyári gyakorlat/munka... Szóval már alapból dolgoznak. Gyakorolnak máshol. És közben a suliban tanulnak és gyakorolnak
2018. márc. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezeket értem, de mennyi ideig tart betanulni egy átlagos étterembe egy pincérnek? Nem hinném hogy több mint egy hónap, ha csak nem tényleg 3-4-5 csillagos étterembe megy dolgozni ami elég valószínűtlen első munkára.


Itt nem ezzel van a bajom, csak nem értem ezt minek külön "tanítani". Mi az amit nem tudsz megtanulni egy vendéglőben 4 hét alatt mint pincér? Jó azt hogy melyik ételben mi talán, de minden mást igen (Szerintem).

Az pedig hogy van gyakorlat nem oszt nem szoroz egy ilyen helyen szerintem. Mert ha dolgozni akarsz 0 tudással max azt mondják hogy 1 hónapig 30.000-et kapsz és attól függően hogy mennyire megy a következőben kapsz emelést. Azért nem sok mindent lehet elrontani és ezért nem értem hogy erre iskolák vannak...

2018. márc. 16. 11:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Ebben egyetértek veled, apámnak is semmilyen tudása nem volt hozzá koment nemtbe 1 év után visszajött sőt még annyi se és most ő is nagyon jó szakács úgy higy nem volt ilyen iskolában...De ha valaki ebben a szakmaban akar lenni es koran eldontotte akkor miert ne mehetne ilyen suliba? Azért tényleg sok haszna van egy ilyen sulinak az alapokat felveszed kapsz egy érettségit és a szakmád is megvan😀👍
2018. márc. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Valahogy nem tudom elképzelni hogy valakinek az legyen az álma hogy pincérkedjen :) főleg 13-14 évesen... Később már 20-30 év körül esetleg el tudom hinni, de általában csak a rosszabb tanulók mennek pincér szakra (de ez most mindegy).


A kérdés akkor is az hogy lényegében mi értelme van a képzésnek azon kívül hogy olyan tudást adnak a diáknak amit 1 hónap alatt a bárki! megtanul, legyen ez 14 éves vagy 55.

2018. márc. 16. 16:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Valakinek ez a szakma tetszik 13-14 évesen...ő eldöntötte hogy nem akar sima gimnáziumba menni hisz bármikor változtathat a véleményén max lerak egy OKJ-t.

És hidd el szükség van a pincéreknek az alapokra. Amit az iskolában tanulnak meg. Azokból lesz a legjobb pincér... Neked is igazad van valamilyen formában😀

2018. márc. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!