Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A hallgatók általában miért...

A hallgatók általában miért csúsznak az egyetemen?

Figyelt kérdés
Konkrétan orvosi,fogorvosi,gyógyszerészeti,mérnöki,jog-ra gondolok. Ennyire nehezek a képzések és nem bírják vagy elmulasztják a tanulást?
2018. márc. 21. 08:22
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Mérnöki szakon vagyok, nem mondanám nagyon nehéznek, de durva váltás volt szakközép után.

Későn kezdtem el tanulni a zhkra, előadásokon nem figyeltem, otthon nem foglalkoztam a tárgyakkal.

2018. márc. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Biológia szakon vagyok, szóval nem pont arra válaszolok, amit kérdezel..


Az ELTE bioszon nagyon nagy a csúszási arány. 300-an kezdtük kb szeptemberben, és most a második félévet úgy kezdtük, hogy kb 150valamennyien mentünk át mindenből. A legfőbb ok szerintem a nemtanulás, amiért ennyien csúsznak. Persze nagyon éles váltás középiskola után, mert azért itt nem elég, ha fent maradsz egy éjszakát tanulni egy-egy zh-ra vagy vizsgára, hanem ténylegesen meg kell tervezned, hogy mikor mennyit tanulsz.

2018. márc. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ennek sok oka lehet, nekem pl. az volt a gond, hogy a középiskola nem volt számomra nagy kihívás, elég volt figyelnem az órán, meg mondjuk fél-egy órat leckét írnom délután, és mindenből megvolt a 4-es legalább (de volt olyan év, amikor kitűnő voltam).


Ehhez képest az egyetem szörnyen nagy váltás volt nekem. Bár 90%-ban részt vettem az órákon, és érdekelődésem/motivációm is erős volt, az tempót nem bírtam tartani és az időmet megfelelően beosztani. Ezért a BSc-t csak több éves csússzasal tudtam elvégezni. Utána az MSc-t viszont már jó eredménnyel, két év alatt el tudtam végezni.

2018. márc. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
jogról tudok csak nyilatkozni ahol finoman szólva nagyon tanárfüggő is a dolog, de természetesen a hallgató nemtörődömsége is közrejátszik :-) Itt több mindenre épül több minden így ha valamiből megborulsz cseszheted az egészet :-) Felsőbb éveken meg pláne...mind nagyon nehéz és terjedelmes tárgy kettőt bebuksz vizsgaidőszakban és garantált az egy év csúszás. De természetesen van olyan ember aki csúszás nélkül és államvizsgákat is elsőre abszolválja...szóval nem lehetetlen küldetés csak baromira nehéz :-)
2018. márc. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok okból lehet csúszni, ahogy föntebb is említették. Van akiknek egyszerűen sok ennyi tárgy, nagyon lefoglaltak. A mérnökiről tudok nyilatkozni, ott különösen sok laborfoglalkozás, mérési tanórák vannak.

Rendszeres felkészülés, jegyzőkönyvleadás, házi feladat, zh, konzultáció, aminek meg kell felelni, legalábbis a szinvonalasabb helyeken.

De van aki csak a környezetet nem tudja megszokni, mert sokan más városba kényszerülnek, és ezzel plusz időrabló feladatok hárulnak az emberre.

2018. márc. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
34%
Mert megba***ák őket villanytanból, terekből, meg szoftechből.
2018. márc. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!