Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Általában az egyetemi hallgató...

Általában az egyetemi hallgatók elvégzik a szakjukat a meghatározott időn belül?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy meg van szabva, mennyi idő alatt kell elvégezni az adott tárgyakat, így általában egy alapszak 3 éves/6 féléves. Mindenki időn belül teljesít? Vagy sokan vannak úgy vele, hogy csúsznak pár félévet?
2010. júl. 23. 22:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
nálunk, SZT TTIK elég sokan csúsznak, kevesebben végeznek időben mint ahányan csúsznak, szerintem ez máshol sincs másképp.
2010. júl. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Ha államilag támogatott vagy, akkor csak óvatosan a csuszával. 13 félévet támogat az állam, utána fizetsz, mint a katonatiszt!
2010. júl. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Én elvégeztem, mert szerettem volna diplomát. A volt férjem 10.éve csinálja az öt éves egyetemet :-P pfff
2010. júl. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%
Én egy idő után már ki is rúgnám azt, aki csak melegedni jár az egyetemre, nem hiszem el, hogy nem lehet elvégezni max. +1 éven belül...
2010. júl. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem hiszed, akkor még nem jártál egyetemre. Simán lehet csúszni többször is, és egy csúszás egy fontos tárgyból általában egy év, mert nem hirdetnek meg mindent minden félévben.

14 félév alatt végeztem egy 10 féléves képzést.

2010. júl. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Simán összejöhet 2-3 év csúszás, főleg orvosin, jogin, műszakin..És igen, ha ha csak egy tárgy nem sikerül, és arra épül valami a következő félévben, akkor azt nyilván nem tudja felvenni. És ha mindkét tárgy csak a téli, ill. csak a tavaszi szemeszterben van meghirdetve, akkor rögtön 1 év csúszás, pedig csak egyetlen bukásról van szó. Ha meg arra az adott tárgyra nem is egy, hanem két tárgy épül, akkor rögtön másfél év is lehet belőle...
2010. júl. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Ez teljesen szak függő. Így van, orvosin, műszakin, TTK-n, stb. teljesen átlagos, mert sokszor irreálisak a követelmények. Egy fősulin vagy BTK-n pl. már ritkább, és ciki is.
2010. júl. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
Azért kérdés, melyik fősuli...Mert pl.a BGF is az, a turizmus mégsem könnyű szerintem, és ahogy hallom, sokan buknak főleg matekból...
2010. júl. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jó, persze, biztosan van kivétel fősuliban is. Ahogy TTK-n sem minden szak nehéz, értsétek jól :)
2010. júl. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, sokan nem végzik el időre. De egy alapszakkal csak 2 félévet csúszhatsz, ha nem akarsz fizetőssé válni.


Valaki írta, hogy 13 államis féléved van. Ez nem igaz. A bolognai rendszerben mindenkinek 12 államilag finanszírozott félév jár.

2010. júl. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!