Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetem jogosan követelhet...

Az egyetem jogosan követelhet tartozást ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Pontról-pontra:


- Félév elején bejelentkezem aktív őszi félévre, költségtérítéses

- Az osztályvezetőnek írok e-mailt* szeptember közepe-vége körül, hogy mégse, szeretném kezdeményezni hallgatói jogviszonyom megszüntetését

- Nem érkezik rá semmilyen válasz hónapokig

- Végül tavasszal, a tavaszi bejelentkezési idő után személyesen megyek be megszüntetni jogviszonyomat

- Most, jogviszonyom megszűnése után, az egyetem követeli az őszi félév költségtérítését (azt, aminek elején már meg szerettem volna szüntetni a jogviszonyomat)


Mi a teendő ilyen esetben? Nem egy vészesen óriási összeg (180.000 Ft.-), de nem szívesen fizetném be, révén szándékosan, bizonyos részben *ennek elkerülése miatt* kértem (volna) jogviszonyom megszüntetését.


*Megjegyzés: az e-mail alapú bejelentkezési információkban az állt, hogy írásos formában kell jelezni a hallgatói jogviszony megszüntetésének kérvényezését, ebbe, feltételezem, beletartozik az e-mailen keresztül történő kérelmezés. Előfordulhat, hogy az e-mail üzenetem spam mappában landolt és törölve lett, nem tudhatom -- befolyásolhat ez bármit?


Előre is köszönöm a válaszokat. :)


2018. márc. 22. 20:58
 1/6 A kérdező kommentje:
További megjegyzések: ekkor képzési időn túli hallgató voltam, és nem vettem fel egyetlen kurzust sem.
2018. márc. 22. 21:00
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az írásos forma azt jelenti, hogy be kell adni papíron. Ha az e-mail is jó lenne, akkor oda lett volna írva, hogy "vagy elektronikus úton".
2018. márc. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajna ezt buktad. Az írásos forma nagyon nem ezt jelenti.
2018. márc. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogosan.
2018. márc. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A jó édes ***** válasza:
100%

"az e-mail alapú bejelentkezési információkban az állt, hogy írásos formában kell jelezni a hallgatói jogviszony megszüntetésének kérvényezését, ebbe, feltételezem, beletartozik az e-mailen keresztül történő kérelmezés"


Nem a legtöbb egyetemen ez konkrétan az online felületet (NEPTUN rendszer) jelenti, ahol a félév eleji bejelentkezést is elvégezted. Általában ki van írva egy fél-kész kérvény, amit csak ki kell töltened és ott leadni, de ezt többnyire bizonyos határidőig lehet csak elvégezni. Ha ezt nem tetted meg, akkor az egyetem valószínűleg bizony joggal követeli a tartozást.

2018. márc. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korábbi válaszokat, az egyetemmel megállapodtunk egy részletfizetésről, a sztori miatt lényegében simán belementek, még tanácsokat is adtak.

Ha valaki hasonló helyzetben van: a pénzügyi osztálynak érdemes írni egy kérvényezést, szerintem a legtöbb esetben bele fognak menni.

2018. nov. 17. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!