Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérnöki diplománál mennyire...

Mérnöki diplománál mennyire nézik a diplomajegyet? Plusz pont ha 4-5-ös, vagy nem érdekel senkit?

Figyelt kérdés
2018. márc. 23. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Senkit sem érdekel.
2018. márc. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pályakezdőként 1-2 helyen nézik, de inkább csak akkor számít ha a kötelező szakmai gyakorlaton kívül nincs semmi az önéletrajzodban. De szerintem még így se ezen múlik a dolog.
2018. márc. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A kötelező gyakorlaton kívül még mik lehetnek az önéletrajzban, amiket néznek? Első éves vagyok még, nem tudom pontosan.
2018. márc. 23. 22:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

-TDK vagy bármilyen szakmai verseny

-Erasmus, Campus Leader vagy bármi ami alatt külföldön tanulsz/dolgozol

-szakkoli

-tagja voltál-e valamilyen egyetemi szervezetnek

-voltál-e pl egyetemen demonstrátor vagy valamilyen projekt tagja

-gyakornokoskodtál-e a kötelező időn felül -esetleg beszélsz-e egy második nyelven is

2018. márc. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
8%
4-es az ember örül ha átmegy vizsgán :-) nemhogy még TDK + egy rakat hülyeség :-) Legyen a kollokvium kettes aztán jó napot :-)
2018. márc. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 nem az volt a kérdés , hogy te mire vagy képes, hanem az, hogy mi szerepelhet meg egy pályakezdő cv-ben
2018. márc. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
5# Az hogy neked elég a kettes egy dolog, de rajtad kívül sokan indulnak TDK-n vagy csinálnak egyéb "hülyeséget". Nem tudom mire jó hogy néhány mérnöki szakos úgy csinál mintha az egyetem mellett semmire se lenne idő vagy minden olyan nehéz lenne hogy csak kettesekkel lehet átmenni.
2018. márc. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én a bme-n vagyok villamosmérnökin most második féléves. Első félévben szerintem egész jó átlagom lett (4.6) úgy, hogy bár sokat tanultam, de azért nem szakadtam bele. De tanulhattam volna többet is és lehetett volna jobb. Csak elég lusta vagyok, megtanulom ami kell, de külön dolgokat eddig nem tanultam. Ezen akarok változtatni, hogy legyen valami plusz ami miatt kiemelkedek úgymond.
2018. márc. 24. 13:36
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

6-os neked problémád van az olvasással? A kérdés így szólt:

Mérnöki diplománál mennyire nézik a diplomajegyet? Plusz pont ha 4-5-ös, vagy nem érdekel senkit?

nem pedig úgy, hogy:


mi szerepelhet meg egy pályakezdő cv-ben


mellesleg senkit nem érdekel a 4-es, 5-ös mindenki ismeri az egyetemi vizsgarendszert és tanári jóindulatot!


A tudás számít majd, ezért nem nézik a jegyet!

2018. márc. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
#9 elolvastad időrendi sorrenden a kialakult beszélgetést? Gyökér..
2018. márc. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!