Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták Ti mennyi idő...

Egyetemisták Ti mennyi idő alatt tanultok meg 700 oldalt? Lehetetlen feladat?

Figyelt kérdés

700 oldal

kb. 140 oldal definíció, kb. 300db definíció

560 oldal már kidolgozott (nem én) anyag.

Meg van mellé 900 oldal amit elkéne olvasni, h az esetleges hézagokat amik a kidolgozásban vannak kitöltse. Ezt a 900 már nem megtanulni, csak így összefüggőbb, értelmesebb lesz a tudás, a forrásanyagok ismeretében.


Ez kb. mennyi idő lenne Nektek?

Hány nap és napi mennyi óra?

Azt is írd bele, hogy mennyire tartod magad gyors tanulónak, meddig tudsz egyhuzamba koncentrálni, tanulni.


Köszi :)



2018. márc. 27. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon függ attól, hogy miről van szó és mennyire érdekel. A kutatási témámmal kapcsolatos definíciókat, legalábbis azok lényegi részét általában 2-3 elolvasás után megjegyzem, mert egyszerűen érdekel a téma. De amit a hátam közepére nem kívánnék... valószínűleg 2-3 hét. Sajnos magolás tekintetében kifejezetten lusta vagyok, napi pár óránál több ideig nem tudnám magam rászánni.
2018. márc. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

én anno római jog alapvizsgára 30 napot tanultam viszont! szóról-szóra megtanultam a full 666 oldalt, mindent aprós betűs részt és azt is ami nem volt kötelező, mert nagyon féltem Rómától + összefüggéssekkel stb....szóról-szóra ahogy a könyvben le van írva eltudtam mondani!


A 30 napból 10 napot ismételtem és folyamatosan mondtam fel a tankönyvet...


meg lett az eredménye és a mai fejjel már nem készülnék ennyire görcsösen, csak hát a pletykák és rémisztgetések, hogy halál és siralomhörgés.....a francokat!


Nem tudtak olyat kérdezni amire nem tudtam a választ!

2018. márc. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. De napi hány órát? Egyhuzamban meddig tudtál így magolni?
2018. márc. 27. 13:27
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

napi 10-12 órát - pihenőkkel -


kemény volt! Viszont nem is buktam meg! Inkább 30 nap tanulás-ismétlés mint 6 UV :-)

2018. márc. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Szinte minden nagyobb vizsgámra, szigorlatomra meg kellett tanulnom ennyi anyagot, szóval lehetetlennek semmiképp nem mondanám. Ekkora anyag ált. 2-3 hetet vett igénybe, anyagtól és évfolyamtól függően. Ez reggel 8-tól délután kb. 5-6-ig tartó tanulást jelentetett kisebb pihenőkkel.


Nagyon gyorsan és alaposan tanulok, viszont jellemzően kevesebb ideig tudok koncentrálni. (Barátnőm simán tudott tanulni reggel 7-től este 9-ig, nálam ez kizárt).

2018. márc. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehetetlen, nekem előző félévben sokkal több volt, de meglett ötösre a vizsga :D

Próbáld meg már félév közben tanulni, ha óráról órára tanulod meg a definíciókat simán menni fog :)

Most jön a szünet, még nem késő belevágni :D

2018. márc. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#2

Hallod sátáni egy szakra jártál te, hogy 666 oldalas volt a könyv.


Mondjuk legalabb volt könyvetek. Info szakon a "ott a 10 vagy 200 oldalas dia képletekkel." (értelmes szavak az 'és' és a 'vagy') vagy pedig az egész internet és találd meg amit lehet. De hogy az a tukorforditas ami a diaban szerepel mit jelent azt sose fogod megtalalni... Professzorok csodálatos nyelvtudásának koszonhetoen.

2018. márc. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!