Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egyetemisták mennyi házitok van?

Egyetemisták mennyi házitok van?

Figyelt kérdés
Ti se bírjátok? Elmélet gyakorlat aztán a hétvégék elmennek a házikkal?

2017. okt. 16. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk nem nagyon vannak házik, inkább csak beadandók, azokra meg ott az egész szemeszter mert általában csak 13.-14. hétre kell elkészíteni.
2017. okt. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
13%
Az egyetem már csak ijen. Najon nehéz. Én ezért járok még 17 évesen is hatodik osztájba. Ha előb rájövök, hogy megbukni yo, még mindig az oviban jácanék.
2017. okt. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nálunk 3 tantárgyból van házi. Mindegyikből 1 hónapos ciklussal tehát minden hétre megvan az adott.


Érdekel hogy más szakon is ilyenek e a viszonyok.

2017. okt. 16. 21:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Házi nincs, beadandó van csak. Egyébként ez becsapós, mert bár házi nincs, de tanulni, gyakorolni attól még ugyanúgy kell, ha nem akarsz megbukni a tárgyból.
2017. okt. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Házi nincs, de a szorgalmi időszak első 3 hetének kivételével folyamatosan kell tanulni, hogy sikerüljenek a vizsgák a féléves anyagokból.

Másodév, gazdasági szak.

2017. okt. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Házi és a beadandó között van különbség? Vagy csak másképp nevezték?


Beadandóból mennyit kaptok, és kB mennyi idő megcsinálálni?

2017. okt. 17. 06:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Én azt nevezem beadandónak ami egy nagyobb feladat (pl. írj egy min. 15-20 oldalas fogalmazást, keresd meg egy vállalat adatait és a félév alatt tanult összes rátát, mutatót miegymást számold ki az adatok alapján) adnak rá több hetet és a ha nem adod le időben elúszik az aláírás. A házi meg valami amire kapsz 1-2 hetet és ha nem csinálod meg akkor is még meg lehet az aláírás, mert az csak egy kisebb részhez kapcsolódik, 1-2 számolós feladat vagy egy pár oldalas fogalmazás. Lehet máshol nem különül ennyire el, de nálunk eléggé mást jelent a házi meg a beadandó.


Amúgy változó mennyi beadandó van, szemeszterenként azért 1-2 mindig van. Ha folyamatosan dolgozok rajta akkor heti 1-2 óra munka elég szokott lenni, hogy a határidőre meglegyen jól csinálva. De volt olyan amit az utolsó 2 hétre hagytam, akkor napi 3-4 órán keresztül csináltam. Időben elkezdve és rendesen haladva azért nem sok plusz hetente. Mondjuk első évben nekünk inkább kiselőadásokkal ment feleslegesen az idő, de azt hamar össze lehetett dobni.


Így kimondottan házit elég ritkán adnak, többnyire ha nem tudunk valamit órán befejezni akkor adják fel házinak, hogy otthon csináljuk meg. Beadandó gyakoribb vagy az elején kiselőadás csoportokban volt a tanárok kedvence.

2017. okt. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A beadandó az, amiből egy van és általában a félév vége előtti 2-4 hétben kell beadni és ez a vizsgára bocsájtás feltétele. Kb. mint egy önálló mini projekt, ami kapcsolódik a tárgy anyagához.


A házi feladat az én értelmezésemben azt jelenti, hogy kapsz néhány feladatot az aktuális óra anyagából, amit a következő hétre meg kell csinálnod. Na, ilyen nálunk nincs, mert amúgy sem jutna idő az ellenőrzésére meg értelme sem sok van. Aki gyakorolni akar, annak ott vannak a kiadott anyagok, amikben legtöbbször gyakorló feladatok is vannak, ha olyan a tárgy jellege.

2017. okt. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!