Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biosz és kémia szóbeli/í...

Emelt biosz és kémia szóbeli/írásbeli érettségi menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok, esetleg, aki az elmúlt èvekben szóbelizett ezekből az tudna tanácsot adni, hogy végülis hogyan működik ez az emelt szóbeli, mert elképzelni sem tudom...

Emeltből lehetséges max. pontosat szóbelizni egyáltalán, vagy csak zsenik tudnak olyat?

Igazából a problémám az, hogy tanácstalan vagyok,senki nem ad nekem tanácsot, hogy mi tesz egy feleletet max. pontossá, vagy hogy alapvetően hogy álljak hozzá lelkileg az emelt szintűkhöz... érdemes túlparázni?!?! A szóbelin magabiztos legyek ,vagy jó ha látszik rajtam, hogy izgulok... meg úgy alapból van valakinek valami olyan tanácsa, amit ha előbb tudott voln,a úgy csinálta volna?

Az èrtelmes válaszokat előre is köszönöm!



2018. ápr. 1. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bemész, köszönsz (ezt már csak az idegesség miatt is sokan hajlamosak elfelejteni), húzol tételeket, leülsz, kidolgozod (elvileg fél órád van, de két felelő lesz előtted, így szinte biztosan jóval több időd lesz - hacsak nem vagy első felelő), elmondod: akármennyire jól összeszedetten adod elő, biztosan kérdeznek hozzá, ettől nem kell megijedni, szóval válaszolsz a kérdésekre, elköszönsz, kijössz, kész vagy:)

Kémiából ugye van kísérlet is, ha elvégzendő, változó, hogy az elején vagy a végén mutatod-e be, olyan is van, hogy megkérdezik, hogy mikor akarod (de én nem elvégzendőt húztam).

Nem, nem érdemes túlparázni, nekem 90% lett a biosz, 95% a kémia, pedig nem vagyok "zseni":)

Én egy szóbeli vizsgánál sem szoktam nagyon kidolgozni a kérdéseket, csak vázlatot írok: a kulcsszavakat, szakkifejezéseket hangsúlyozd ki, ha azok megvannak, akkor nagy baj már nem lehet:) De az is jó, hogy ha az első 1-2 mondatot leírod szépen megfogalmazva, és utána már tényleg csak vázlatot írsz (ha a tanár esetleg elkéri (nem szokták, de előfordulhat), neki is áttekinthetőbb így, mintha folyó szöveg lenne)

Ha szeretsz ábrákat rajzolni, és illik a témádba, nyugodtan rajzolj, azt is szokták szeretni (de én soha nem rajzoltam az egyetemen sem semmit, mégsem volt hátrányom ebből, szóval ez csak egy lehetőség)

Ha tudsz, legyél magabiztos, de mivel az érettségi az első ilyen jellegű vizsga, nem nagy baj, ha látszik rajtad, hogy izgulsz, hacsak emiatt nem kevered össze a mondanivalód:S

2018. ápr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jajjj köszi, sokat segítettél :) Gratulálok, ezek gyönyörű eredmények!!!!


Igazából èn is gondoltam rá, hogy rajzolok, ha kell...na de most ha lerajzolom a lapra utána fogom magam és azon elkezdem mutogatni nekik a dolgokat, vagy mi?!?!? 😂 Igazából csak azért kérdezem ilyen részletesen, mert nem akarok hülyèt csinálni magamból...ha valamikor akkor most nem😂

Meg még az a bajom, hogy alapvetően mosolygós vagyok... és ezt nem tudom hogy az pozitívan jön-e le, vagy komolytalanná tesz ilyen helyzetben...

Jajjj úgy izgulok már most is, de jó értelemben, kiváncsi vagyok, hogy milyen lesz ez az egész

2018. ápr. 1. 22:16
 3/6 A kérdező kommentje:
Még nyugodtan jöhetnek más tanácsok is, szívesen fogadom :)
2018. ápr. 1. 22:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én már jó régen voltam, és csak biológiából, de az tök jó élmény volt.

Úgy zajlik, ahogy az első leírta: bemész, köszönsz, kihúzod a tételt, leülsz, kidolgozod, mikor te jössz, akkor elmondod, válaszolsz pár kérdésre majd elköszönsz.

A biztosság nagyon rendes volt egyébként, egyáltalán semmi para nem volt benne. Ha valaki elakadt, akkor is próbáltak segíteni, próbálták belőle kihúzni a dolgokat.

Zseninek nem tartom magam, bár valószínűleg magasabb az IQ-m az átlagosnál, de 100%-os lett a szóbelim, az összesített 95%.


A nevetés pedig szerintem nem rossz dolog, én is olyan vagyok, hogy inkább nevetgélek,ha izgulok vagy zavarban vagyok. Eddig mindig inkább pozitívnak éreztem ezt a dolgot, a legtöbbször szimpatikus szoktam lenni a vizsgáztatóknak.

2018. ápr. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Igen, a vonatkozó résznél odafordítod a lapot és megmutatod nekik az ábrát, meg magyarázathoz is használhatod.
2018. ápr. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon hasznosak voltak! 😊


Ha esetleg mèg valaki tud a témában valami újat mondani ne tartsa magában... 😉

2018. ápr. 2. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!