Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az okés, hogy a szakomon...

Az okés, hogy a szakomon 65%-tól van kettes? Nagyon bosszantó

Figyelt kérdés
2018. ápr. 3. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk olyan is volt, hogy 80% és ötös de alatta meg bukó.

Szakmai tárgy volt és a tanár ezzel akarta elérni, hogy mindenki jól tanulja meg az alapokat

2018. ápr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szakmai tárgyaknál nekünk is 61%-tól kettes, de szerintem okés. Az elején sokkoló volt mikor gimiben 25%-tól megadták a kettest, viszont szerintem érthető hogy egyetemen már ilyen magas elvárások vannak. Többnyire azért teljesíthető szerencsére.
2018. ápr. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
hát igen, ez egyetem... Bár nehéz, de jogos, amit az #1 ír: mert ha is kicsit szakad le a híd a rossz számítás miatt, azért az leszakad.
2018. ápr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"#1 ír: mert ha is kicsit szakad le a híd a rossz számítás miatt, azért az leszakad."


Annyit tennék hozzá hogy 2-3-4x es ráhagyási tényező van.

Nehogy azt hidd hogy te 116.77125 kg terhelésre méretezel és az ha 0.0000001 kg-al több terhelést kap leszakad.

2018. ápr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
4 ne vetődj az (árnyék példámra:) csak azt akartam mondani, hogy ha elvileg jó a gondolatmenet, de egy számítási hiba van benne a gimnáziumból érkező meg van sértődve, hogy nem kap rá pontot.
2018. ápr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Csak a teljesség kedvéért írtam nehogy valaki itt összeszarja magát ha egy hídon megy át hogy hú ez le fog szakadni egyszer biztos:D


A becslés erősen túlterhelésre készül amekkora forgalom nem is biztos hogy valaha fog rajta menni, emellett meg a statikusságnak, lengésnek rezgésnek is illik ellenállni :D

Nehogy egy felvonuláson leszakítsa a magyar honvédség a hidat:D (bár ez bármikor megeshet)

2018. ápr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6 igen, ez így van és a rezonancia-katasztrófa után erre külön figyelnek (az épületeket meg az esétleges földrengésre is méretezni kell - Japánban sokszorosan többre, mint pl nálunk)

[link]

Lényeg, hogy más az értékelés az egyetemen, mert nem elég ha elvileg jó

2018. ápr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan tárgyam, amin csak a 100%-os zh-t fogadták el. Viszont többszörös pótzh volt, hogy teljesíthető legyen a tárgy.
2018. ápr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nálunk is volt olyan hogy minimum 85% ha elérted akkor átmentél ha 84%-ot írtál megbuktál!
2018. ápr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!