Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetem felvételéről...

Orvosi egyetem felvételéről lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Most vagyok tizedikes és fél éve rájöttem, hogy orvos szeretnék lenni. Azóta arra készülök. Próbálom nagyon tanulni a biológiát és a kémiát. Kémiából problémám van... Vannak lemaradásaim, mert 10.évfolyam előtt nem tanultam túl sokat. Ezeket nyáron szeretnék bepótolni.


Holnaptól lesz kémia magántanárom is, de eléggé félek az emelt miatt mert szerintem, nincs annyi érzékem hozzá, mint a biológiához. 4,43-ra álltam eddig kémiából, de most egy dolgozatom 3-as ett, pedig rengeteget készültem rá és teljesen kétségbe estem. Mert mi van akkor, ha mégse sikerülne? Tudom, hogy ez így hirtelen ostobán hangzik.


Az önköltségesre mennyire nehéz bekerülni? Gondolom majdnem minden érettségi tárgyat az emelten kívül, 70-80%-osra kellene megírnom. Plusz ugye a szóbeli.


A 11-es és a 12-es átlag mennyire számít? Csak a kötelező érettségi tárgyaknak és az emelt szintű tárgyaknak fogják nézni az eredményét, vagy a többinek is, pl fizika?


A válaszokat megköszönöm:)



2018. ápr. 4. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem először is ne add fel az állami támogatottat, mert meg lehet csinálni! Az év végi jegyeket a következő tantárgyból nézik: 11.-es és 12.-es magyar irodalom és nyelvtan, matek, töri, nyelv, illetve egy természettudomanyos tantargy utolsó két éve. Ez az 500 pontból 100-at visz "csak". Ami a maradék 400-at jelenti, az neked az érettségin fog múlni. Ezt azért mondom, mert bár a plusz pontoknál másnál beleszámít a nyelvvizsga is, nálad a két emelt miatt (50-50 pont ha 45% felett sikerülnek) valószínűleg az már nem fog. Biológiából gyakorolj sokat, nagyon ajánlom a 130 tételt és ellenőrzésképpen a Nagy Etele által kidolgozott követelmény rendszert. Ezutóbbi azért jó, mert ki vannak gyűjtve ag elmúlt évek érettségi (elsősorban esszé) kérdései és a rá várt válaszok, így ráállítja kicsit az agyad, hogy hogyan gondolkodik az összeállító. Na és a kémia, az nálunk is mumus volt... kémiából én is magántanárhoz jártam. Szerintem teljesen időben vagy, én 11. Októberében kezdtem el járni hozzá és nem a tananyaggal együtt haladtunk, hanem szépen átbeszéltük az egészet az elejéről. (Utól is értük aztán a sulis anyagot). A lényeg szerintem, hogy biztos alapokra kell építeni. Azért volt jó, hogy átvettük, mert sok minden világos lett, amit eddig csak azt hittem, hogy az. Ha a magán tanár ezt nem tartja jó ötletnek, én azért ajánlanám, hogy kezdd el a mozaikos bordó könyvet az elejéről, ha ő nen ad anyagot hozzá, mert hidd el, hogy használni fog. (Egyébként teszt könyv is van hozzá). Számolni mindenképp számoljatok, mert az is egy nagyobb része a tesznek. Az ötösöm lesz kémiából erre nagyon nagyon jó. Illetve az érettségiket is próbálgasd, de ne az elején, csak ha már átvettél egy nagyobb anyagrészt (szerintem). Szóbeli részénél pedig a kísérleteket nézd át. Nem emlékszem már hol, de valahová fel szokták tölteni és az évek során nem igazán változik. Amúgy a felvin szinte minden le van írva, szóval ott tudsz tájékozódni, ha bármi kérdésed van.

2018. ápr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

(Első vagyok még mindig).

Amint mondtam 100 az év végi jegy, 100 a plusz pontok és a maradék 300-ból 100 pont jár a 4 érettségi (magyar, matek, töri, nyelv) ill. A kémia/biosz (attól függ melyik sikerült jobban) átlagáért. A maradék 200 a két emeltért. (Ha az emeltek nagyon jól sikerülnek, de a többi kevésbé, akkor tudsz duplázni, így ki tudod ütni a középszintű érettségiket illetve az év végi bizit, vagyis 400 pont jön össze a két emeltből)

Ha a kémia kicsit nehezebben megy, az sem baj, ha a többit jól megírod,(lehetőleg 5ösre, max egy tantárgy lehet kicsit rosszabb) még simán bent lehetsz, de csak akkor ha a kémia legalább 45%-os lesz.


Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privátban. Én is orvosin tanulok, másodéves vagyok. Esetleg az orvosiról is kérdezhetsz, ha szeretnél. Segítek, ha tudok! Jó, hogy ilyen hamar tudod mit szeretnél, így bőven van időd felkészülni. Kitartást neked!

2018. ápr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

:DDDD

TELJESEN időben vagy, sőt, túl korán is:)

Én csak 11. nyarán kezdtem komolyabban számolni, az elméletet meg csak januártól nyomtam meg.

Igaz, mindkét tárgyból általában 5-ös voltam, egy jó gimnáziumban (viszont nyelvtagozat volt, és egyikből sem volt fakultáció sem)

A költségtérítés kb. felejtős, részben a félévenkénti 1 milliós tandíj miatt, részben azért, mert még így sem alacsonyabb a ponthatár, mint az államin:S (mert még így is van rá elég jelentkező)

2018. ápr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nekem is segitettél kedves első! igaz én még jó messze vagyok az érettségitől de akkor már megvan addigra a tervem

kedves kérdező nem kell kapkodni de jó ha már belekezdel minél elöbb annál jobb az önköltségesre meg szerintem felesleges menned van amikor magasabb vagy ugyanannyi a ponthatár oda mint az államira meg alapbol is 15 milla csuszás nélkül csak az hogy ott tanulhass erre még rájön rengeteg minden (nem ecsetelem mert nyilván még nem vagyok kompetens az első válaszoló biztos tudna irni egy csomo midnent ami még a tandijon kivül kiadás lenne) a legtöbben ugy csinálják hogy dupláznak viszont elsőre csak akkor ajánlom ezt ha nem sikerültek jól a többi érettségik. azok szoktak duplázni legtöbbször akik ujra próbálkoznak és nyilván csak kémia bioszbol érettségiznek.

sok sikert előre is!! :)

(első válaszoló én is feltehetek néhány kérdést neked? :D)

2018. ápr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Üdv,

Én is hasonló cipőben járok,ezért írok most.

Rólam röviden annyit, hogy nagyjából alsó tagozatban döntöttem el, hogy állatorvos akarok lenni. Most vagyok 11.-es és jövőre fogok érettségizni. ( már most utálom az érettségi szót😳😦😧😨😱 )

Arra nem térek ki ha nem bánod hogy melyik jegy számít meg miért mert az első válaszoló mindent leírt azthiszem :D

Én sem igazán rendelkezem kémiából erős alapokkal (a nyaramat ennek orvoslására szánom ) ráadásul nem járok sem elit gimibe, sem biosz-kémia szakos osztályba, de még nálam sincs veszve minden. Határozd el, hogy megcsinálod és adj bele mindent! Jövőre pedig vedd fel fakultációnak emelten a bioszt és a kémiát is hidd el sokat fog segíteni. És ami a lefontosabb, hogy még most nyáron ülj neki és csinálj meg egy nyelvvizsgát! Tavaly én is ezt tettem és ez volt az egyik legjobb döntésem mert a közvetlen környezetembe rengetegen szenvednek érettségi előtt a nyelvvizsgával mert kell nekik a ponthoz az meg a rosszabb eset hogy sokan diploma előtt szenvednek a nyelvvel.

Egyébként én úgy érzem, mint te, hogy nincsen annyi érzékem a kémiához mint a bioszhoz de hidd el nem mi vagyunk az egyetlenek. Tényleg az a legfontosabb , hogy ne add fel .

Ha szeretnéd, tudok mondani néhány könyvet ami nagyon fontos lesz az emelt érettségikhez.

Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan!

Sok sikert kívánok és minden jót.

Üdvözlettel:

Viktória

2018. ápr. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! :)

Utolsó válaszoló. Milyen könyveket ismersz? ^^

2018. ápr. 10. 16:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon tudom ajánlani a Mozaik kiadó összes biosz és kémia könyvét ( vannak érettségi összefoglalós könyveik is). Kémiából Villányi Attila- Ötösöm lesz kémiából nagyon jó a számításokhoz. Aztán biológiából a 130 emelt tétel biológiából c. könyv is nagyon hasznos még. :) . Meg ha szeretsz olvasni, akkor olvass sok természettudományi könyvet. Sok érdekességet tanulhatsz belőlük .

:)

2018. ápr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is nagyon sok sikert hozzá! Nálunk a volt osztályból 8 ember akart volna eredetileg /orvos/fogorvos/állatorvos lenni! Végül maradt 2 ember...


"kémia legalább 45%-os lesz"

Viccelsz? Ha mindene 100% százalék, MINDENBŐL, bejuthat 45%-os kémiával! Csak mondjuk ez emberileg kb. lehetetlen kategória.

Jó tudom, nincs lehetetlen, csak tehetetlen ember, de azért ennyire ne...100 métert hiába akarnám 8 másodpercre lefutni, nem menne, mivel az ember úgy lett összerakva, hogy ez lehetetlen feladat.


Sok sikert! Kösd fel a gatyád, mert az orvosi nem olyan, mint a többi szak! Itt már a bejutásért is vért izzadni kell!

Ez egy más szint!

2018. ápr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézz meg egy emelt kémia érettségit. Senkit nem érdekel, hogy 4.43-ra állsz kémiából meg lett egy 3-as dolgozatod, mivel a dolgozatokra bemagolod azt a 2-3 óra anyagát, amit tanultatok és kész. Az emelt érettségire széles spektrumú tudás kell, mivel matematikai gondolkodás nélkül nem fog menni. Tekintve, hogy kb. 45% teszi ki a számítás. A matematikai gondolkodás alatt pedig nem azt értem, hogy tudsz függvényt elemezni vagy tudsz gyököt vonni. Én 3-as voltam kémiából és 95%-os lett az emelt kémiám.
2018. ápr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Először is ne add fel, ne legyél elkeseredve a kémia miatt, mivel még nincs semmi veszve. Két év alatt önszorgalomból is rengeteget lehet fejlődni, egy jó tanárral meg még többet. Én azt tanácsolnám neked, hogy szerezd be Villányi Attila Ötösöm lesz kémiából c. számolós könyvét, és kezdj el minél előbb számolni. Írásbelin majdnem a pontok felét elviszi a számolás, ergo nagyon sok pontot össze lehet szedni vele, főleg hogy részeredményekre is adnak pontot. Másrészt azért fontos, hogy minél előbb elkezdd, mert nagyon sok számolási példa olyan, hogy ülepednie kell az ember agyában, többször elő kell venni, át kell mazsolázni, újracsinálni a feladatokat. Ebben egyébként a tanár is nagyon sokat tud segíteni.

Az elméletet mi kiadott jegyzetből tanultuk. Ne akard egyszerre bevágni az egészet, próbáld meg kisebb részletekre bontva megtanulni, aztán keress feladatot az adott témához, és gyakorolj. Ha meg már megy minden, nekiülsz a korábbi feladatsoroknak. Tudom, hogy ez nagyon messze van, de nyilván ez lenne a végső cél. Szerintem két év alatt ez, még ha nem is erőlteted magad agyon nyáron, simán megvalósítható. És ne félj, mert a kémia sok orvosira/állatorvosira/fogorvosira stb. jelentkező ember gyengébbik pontja a két tantárgy közül, nem rohangál minden második ember 90%-os emelttel, ebben biztos lehetsz... :)


A pontszámításról minden érthetően le van írva a felvi.hu-n, még online pontszámító kalkulátor is van. A vidéki orvosikon legfeljebb olyan 430-ig, Pesten viszont 440-450-re is felcsúszhat a ponthatár. Annyit tanácsolnék a választással kapcsolatban, hogy majd ne a négy egyetem, hanem a négy város közül válassz, hogy hol töltenéd legszívesebben az elkövetkező (minimum) hat évedet! :)


Egyébként ha bármi kérdésed van, nyugodtan írhatsz privátot. Én egyébként most érettségizek, szóval magáról az orvosiról még nem tudok sok mindent mondani, de szívesen adok tanácsokat a felkészülésben. Na, nem mintha valami zseni lennék, csak nekem is sokat kellett érte külön tennem, hogy itt tarthassak, és tudom milyen érzés, amikor magára van utalva az ember. :)

2018. máj. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!