Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy szakdolgozatot mikor...

Egy szakdolgozatot mikor dobhatnak vissza?

Figyelt kérdés

ha plágium, az ok, egyértelmű...

nekem egy problémám van...szövegközben is kell hivatkozni, tehát pár mondatonként, részenként, h honnan van, én viszont úgy csináltam, hogy az adott téma (pl 4 oldal) végére szúrtam be sorba lábjegyzetbe h milyen könyveket használtam...és persze végén van irodalomjegyzék..köttetés előtt állok és a tanár kéri, hogy szöveg közben is jelöljem, de én már nem tudom pontosan, hogy melyik könyvet melyik mondathoz, részhez használtam, csak pl. azt hogy a 2. 2.1, 2.2-> felsorolva 3 könyv.....ez szerintetek nagy baj lehet...

könyvtárba már nincs idő menni, és lehet bent sincsenek a könyvek...:(


2018. ápr. 8. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Őszintén szólva erre mondhatják azt is, hogy plágium. Hiszen pontosan kell jelölnöd azt, hogy melyik gondolat honnan származik! Nem elég ömlesztve, hogy ami ezen az oldalon szerepel az ebből vagy abból vagy abból a könyvből, cikkből van... Ez így helytelen, kb. semmi értelme nincs, annyira okés, mintha nem is hivatkoznál egyáltalán.


Ha mégsem tekintik plágiumnak, akkor is mondhatják, hogy nem felel meg a szakdolgozatod a formai követelményeknek, és visszadobhatják. Csodálkoznék, ha ezt így bárki elfogadná. A szövegközi hivatkozás elvárt, alapvető dolog. Ez a módja, ez a menete a hivatkozásoknak, elő van írva. Ha te ezt elmulasztod, akkor teljesen jogosan mondhatják, hogy a szakdolgozatod nem értékelhető.

2018. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem....akkor marad a könyvtár.....jajj....
2018. ápr. 8. 11:29
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
De nem tudtad hogy kell elkészíteni? Nálunk fent van a honlapon is. Amúgy igen, ezt így simán visszadobhatják sajnos:-(
2018. ápr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát igazából az elején ő kérte így, aztán mikor kész lett, akkor mondta, hogy az útmutató szerint csináljam..:/ szerintem ő sem volt vele tisztában..na mindegy már neki láttam..mert szorít a határidő! Köszönöm a segítségeteket!
2018. ápr. 8. 15:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ezt hivjak plagiumnak, amit te csinaltal (hiszen nem jelolted egyertelmuen, hogy az adott gondolat honnan szarmazott - a vegen egy listaval ez nem fog kiderulni). Ugyhogy ezt meg most javitsd mindenkepp.
2018. ápr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
61%

Szerintem ez eléggé azért fel van fújva, ne parázz. Az első szakdolgozatomnál fingom nem volt hogyan kell hivatkozni, ezért úgy csináltam, hogy a fejezetek címébe soroltam fel, hogy az adott fejezetben honnan vettem a dolgokat X) De senki nem szólt, hogy ezt nem így kéne (amúgy nem büfé szak hanem BME gépészmérnök.....).


Amúgy meg elárulom, hogy rohadtul leszarja mindenki a szakdolgozatot. Biztosan nem fogják megnézni hogy honnan mit vettél. Szerintem ha nincs kedved, akkor a bekezdések végére meg közepére random szúrj be hivatkozásokat. nagyjából biztos tudod, hogy melyik részt honnan vetted (hiszen felsoroltad a témák végén). Na csak ezeket kell szétszorni a bekezdések között és kész is.


Gyanítom ott rontottad el, hogy rákérdeztél a tanárnál, hogy ez így jó lesz e :)

2018. ápr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
így van...már kész volt, és addig mindent rendben talált, én is úgy csináltam ahogy kérte..csak hát persze a többiek mondták hogy ők így meg úgy, és én rákérdeztem..na tessék ez lett a vége..am már megcsináltam..ahogy írtad utolsó és már le is adtam :) köszi mindenkinek
2018. ápr. 15. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!