Villamosmérnök?

Figyelt kérdés

Szia!

Azt szeretném megtudni:

Rossz lett az érettségim, mert később jöttem rá, hogy szeretek tanulni. Szeretnék villamos mérnökire felvételizni. Lehetséges-e ezt úgy kivitelezni, hogy megtanulom az eljéről a matekot és a fizikát és a sulinál felvételiznék. Mindenképp számít az érettségi? Mert, ha újraraknám a matekot+ a fizikát akkor veszítenék egy évet, mert lecsúsztam a érettségi jelentkezésről.



2018. ápr. 11. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Az érettségi és felvételi jelentkezési határidő is jó két hónapja volt. A felvételi során az érettségidből számolnak pontokat. Ezt az évet már buktad, február 15-ig kellett volna jelentkezned. A felvi.hu-n megtalálod a részleteket.
2018. ápr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pótfelvételin még tudna jelentkezni, gondolom erre gondolt.

Ugyanakkor, az érettségit mindenképpen nézik. Számold ki a pontjaidat, nézd meg az előző évi ponthatárokat és úgy már tudsz gondolkozni, hogy elég lesz-e vagy sem. Ha nem, akkor igazából nincsen más megoldás és újra kell tenned az érettségit, ha javítani szeretnél vagy emeltet is tehetsz és azért még plusz pont is jár. Erre legközelebb ősszel lesz lehetőséged és akkor utána, februárban tudsz jelentkezni az egyetemre. Vagy max. még esetleg nyelvvizsgával tudsz plusz pontot szerezni, ha az még nincsen, de kérdés, hogy az elég-e.

2018. ápr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Érettségire már nem tudsz jelentkezni, csak az őszi időszakra, de sok egyetemnek nincs keresztéves kezdése az alap szinten szóval kiesett egy év neked... (pl.: A BMEn biztosan nincs)


A felvételihez meg mindenképpen kell az érettségi. Maximum augusztusba ha nem vesznek fel pótfelvételuzhetsz ha jól tudom.

2018. ápr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!