Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Villamosmérnök diplomával...

Villamosmérnök diplomával felvesznek programozó állásra, ha elég jó vagyok?

Figyelt kérdés
Villanyon vagyok, de rájöttem hogy nagyon tetszik a programozás, és nagyon jól is megy szerintem. Viszont a villanytant is szeretem, úgyhogy itt akarok végezni, nem akarok átmenni prog szakra. Később, munkakeresésnél ha képezném magam programozásból külön, megpályázhatnék programozó állásokat villany diplomával?
2017. nov. 24. 13:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Hozzátenném hogy itt, villanyon is elég sok nyelven tanulunk programozni, azt nem tudom hogy milyen szinten egy prog/mérnökinfóshoz képest, de C, C++, Assembly, stb. tanulunk.
2017. nov. 24. 13:18
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos nagyon más.
2017. nov. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Ha tényleg jó vagy, diploma nélkül is felvesznek.
2017. nov. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Ez mondjuk igaz. :D Ismerek ilyet.
2017. nov. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Igen, nalunk is van ilyen, ja es papirt is lef0ssak sok helyen
2017. nov. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A jó édes ***** válasza:
89%
Igen, ha nem egy tufa HR-es kezébe kerül a CV-d, aki azt hiszi, hogy a villamosmérnök villamosokkal foglalkozik.
2017. nov. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
90%

Előző, a villamosmérnök évtizedek óta klasszikus presztízsdiploma, mindenki tudja, mi az.

És igen, rengeteg villanyos programozik, beágyazott rendszerekkel, mikrovezérlőkket például szinte csak villanyosok foglalkoznak.

Mondjuk elég beteg elme, aki szeret programozni, én mindig rühelltem :D

2017. nov. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A jó édes ***** válasza:
88%
Annak eshetőségére akartam felhívni a figyelmet, hogy ha Dr. Szöszinek a HR-en kiadják, hogy vegyen fel informatikust, akkor a csőlátás miatt könnyen előfordulhat, hogy azt sem tudja, mi az a C vagy Python. Előbbit vitaminnak fogja nézni, utóbbi természetesen egy kígyó, így aki ezt beírja az önéletrajzába nyilván kígyóbűvölő. Vannak pályakezdő informatikus állásinterjúkról rémtörténetek, az 1-bites toborzó mindenképp hátrányban fogja részesíteni a villanyost az infóssal szemben.
2017. nov. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
Sok munkához eleve úgy írják ki, hogy villamosmérnök vagy informatikus diploma a beugró állásinterjúra. Egyébként nem tudom mi a probléma a programozással, én a bitvadászós mikrokontroller programozást imádom. :) Ez kevésbé algoritmizálós, mint az informatikus projektek, viszont a hibákra szerintem nehezebb rájönni a hardveres oldal miatt, illetve könnyen meg lehet ölni egy processzort ^^
2017. nov. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!