Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A könyvvizsgálatnak van...

A könyvvizsgálatnak van jövője Magyarországon?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok? Nekem van egy olyan érzésem, hogy már nincs... Megéri könyvvizsgálónak menni még?

2018. ápr. 11. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Már a kérdésedből megmondom, hogy azt sem tudod, hogy mit jelent a könyvvizsgáló. :D

A könyvvizsgáló a szakma egyik csúcsa, nem egyenlő a könyvelővel.


Kérdezem én, majd a robot kimegy a vállalkozóhoz és megnézi a leltárat? Majd a robot megkeresi, hogy mi a hiba a ti vagy az ügyfél könyveiben?

Majd hitelesít? S még folytathatnám a sort.


Ahhoz, hogy ezt egy gép csinálja, komoly MI-re volna szükség, ami mellett nemhogy könyvvizsgálóra de más munkára sem lenne szükség.


Szóval ne dőlj be minden hülyeségnek, amit olvasol a neten és inkább tájékozódj vagy buta maradsz.


Szerintem kevered a szimpla adatrögzítői munkával, aho va tényleg nem kell különösebb számviteli tudás és fenyegeti a jövő, de azt a szintet már egy mérlegképes könyvelő is elhagyja nemhogy afölött.


Szóval nemhogy érzésed de még fogalmad sincs az alapokról sem.

2018. ápr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%

A könyvelőknek nem sok már. Főleg, hogy jön az új "söralátétes" beszámoló. :-)


Nekünk anno a főiskolán azt mondták, hogy nem éri meg könyvvizsgálónak menni, mert így is több van belőle mint ami kell. Ha pedig megnézed a határokat, hogy mely cégek kötelezettek könyvvizsgálatra, rájöhetsz, hogy Magyarországon nem sok van. Bár a határokat a kormány már nem tudja feljebb tolni, szóval ellehet lébecolni vele, de én attól függetlenül nem ajánlom.

2018. ápr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
nálunk lasszóval fogják a pénzügyi szakembereket, akkora hiány van belőlük.
2018. ápr. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hozzánk állandóan jönnek, és sokaktól kérdezgetik, hogy mi az oka annak, hogy nem jelentkezik senki gyakornoknak.


A válasz szerintem egyszerű,

1. nekem nincs olyan ismerősöm aki itt akar maradni, mindenki külföldre tervez

2. sokaknak csak egy papír kell és nem érdekli őket az egész

3. nem számít annyira a munka, inkább az, hogy mennyi pénzt keres az illető, és nekem van olyan ismerősöm aki diploma után szakmát tanult és elment, mondván, hogy ő nem vegetálni akar

2018. ápr. 11. 23:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akinek azt mondták , hogy könyvvizsgálóból sok van azt jól átverték :D faterom az és képzeld el a legtöbb kolléga 50+ korban , mivel rengeteget kell hozzá tanulni és eléggé nehéz eljutni addig , hogy valaki az legyen az már más kérdés , hogy 500+ fizetésért kinek éri meg
2018. máj. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, melyik könyvelő megy külföldre, mert totál mások a törvények, szabályozások minden országban. Lehet, hogy külföldre megy, de takarítani maximum.

Orvos, mérnök, szakmunkás könnyen megy külföldre, de a többiek nem kellenek.

2018. máj. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Legtöbb helyen gazdasági diploma a feltétel egy pozícióra. Nincs megszabva, hogy milyen terület. Van olyan ismerősöm, aki pü-számviteles és logisztikával foglalkozik. Ahol gyakornok voltam, ott pedig olyan könyvelő volt aki HR szakon volt. Szóval nonszensz ez az egész dolog...
2018. jún. 5. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!