Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen tanárral?

Figyelt kérdés

Szakgimnáziumba járok és nyolcadikos koromig 4-5 voltam matekból. Most tizenegyedikben alig érem el a kettest is. Szeretem a tantárgyat a probléma 9-ben kezdődött. Kilencedikben az osztályunkat két csoportra osztották matekból ehhez egy szintfelmérőt írtunk én az erősebbik matek csoportba kerültem. Ennek a csoportnak a matek tanára engem nem igazán szeretett mert csendes voltam és nem pletykáltam egyik tanárról sem. Ez meg is nyilvánult abban hogy en soha nem mehettem ki a táblához vagy hogy nem láttam a dolgozataimat mert mindig elfelejtette felhozni az enyémet ha kerdeztem nem válaszolt. Random jegyeket írt be általában hármasokat úgy hogy nekem azt mondta hogy épp hogy kettes a dolgozat. Szóval tizedik evelejen egy hónap utan besokaltam a szüleimmel jeleztuk az osztályfönöknek ezt az egészet elmondtam hogy nem tanulunk orán nem vesszük át a tananyagokat ilyesmi. Az osztályfőnök elintézte hogy át kerüljek a másik matekcsoportba ahol elejinte nagyon jo volt. Nem volt problémám a matek tanárral könnyedén befogadott azt hiszem még örült is mert nem szerette azt a tanárt aki a másik csoportot tanította. Igaz nagyon nagyon szigoru és nagyon gyorsan magyaráz de legalább tanultunk és a kettesel többet tudtam mint a masik csoportban az álítolagos harmassal. Nagyon nagy hátránnyal indultam abban a csoportban hiszen amig ők tanultak mi nem. Tehát kimaradt egy egész éves tananyag. Nagy részét sikerült bepotolni. De egyre kevesebben lettünk az osztályban igy az igazgatosag ugy döntött hogy nem lesz tizenegyedikben csoportbontas matekbol. Az egesz osztalyt megkapta az a matek tanár akinek en is atmentem a csoportjaba önszantamból. Itt kezdődött a probléma azok akik nem ennel a tanárnál voltak semmit sem tudtak a tizedikes es kilencedikes tananyagbol.

Nagyon nagyon szigoru lett az egesz osztállyal a tanár persze pár nagyszáju gyerek allandoan panaszkodott ra mas tanaroknak és visszamondhatták neki ezeket a diakokat allandoan piszkalta oran. Jelezte pár osztálytársam az osztályfönöknek is ezt aki kikerte a velemenyemet mert en önkent döntöttem ugy hogy csoportot valtok en kialltam a tanár mellett mondtam hogy velem nem olyan és nagyon sok mas diakkal sem. A helyzet addig fajult hogy az osztályfonokunk ment az igazgatohoz mert szinte az egesz osztalyunk kettes és egyes matekbol. Bementek a suliba a szülők is. Ezt persze megtudta a matek tanar mert bejöttek orara ellenőrizni de nem ugy viselkedett oran ahogyan szokott. Azóta már a kettes sincs meg matekból és sajnos nem csak en vagyok igy ezzel. Az osztály kilencven százaléka külön matek tanárhoz jár.

Most a legutóbbi dolgozatnál ugy éreztem hogy tobbet tudtam mint az egyes de nem mertem szová tenni . Az igazgatóság nem tesz semmit.

Nem tudom elhinni, hogy senki sem tesz semmit. Nem tudom elhinni hogy hagyják hogy egy egész osztály bukjon meg matekbol azert mert egy tanár haragszik egy osztályra és egy masik tanárra . Az osztalyfönökünk mar többször szolt az igazgatonak de semmit sem csinalnak.

Tényleg nem lehet kezdeni semmit egy ilyen tanárral?

Ennyire számít az hogy egy tanár mennyi ideig tanít mar ott?

Nincs erre valami szabályzat ?

Nem érdekelne ennyire ha nem érettségi tantárgyrol lenne szo de hat az és nem csak az én jövöm mulik ezen hanem nagyon sok mas diáké is.


2018. ápr. 14. 19:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A matek elég objektíven osztályozható tárgy. Jogod van látni a dolgozatod, és másolatot készíteni róla. Jogod van független vizsgabizottság előtt számot adni tudásodról: [link]


Nincs jogod viszont arra hivatkozva átmenni, hogy nem kettes ugyan a tudásod, de a tanár (ill. az előző tanár) nem tanított semmit. Ezért a tanár és az iskola a felelős, de ettől nem adják meg a kettest. (Elvileg.)

2018. ápr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!