Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 8. -9. osztályba ellehet...

8. -9. osztályba ellehet kezdeni komolyabban tanulni a matekot és fizikát? (Fontosabb infók lent! )

Figyelt kérdés
Sziasztok. Most kezdem el a középiskolát és valójában el akarok kezdeni matekot és fizikát úgy tanulni hogy az meg is látszódjon. Fizikábol 4,20 + szoktam lenni. Altalába nem tanulok pont azért mert azt hiszem magamrol hogy milyen komoly fizikás vagyok és 3,4 es dogák születnek. Matekbol 3,40 körül. Ezekkel nem vagyok megelégedve mert csillagász szeretnék lenni. Valójában órákon megmondom az őszintét azon gondolkodom hogy hogy alakul ki az univerzum hogy a gravitáció mi alapjám működik. De legfőképp a bolygók, csillagok érdekelnek. És tudom, a csillagászatba baromi sok a számolás. Valójában el is kezdeném a csillagászatot nem tudom hogy hogy számoljak mi alapján(bármit). És csak azért egy teleszkópot nem szeretnék vásárolni hogy fél órát 45 percet nézem a csillagokat majd beteszem a szobába hogy "meguntam, megnéztem minden égitestet". Értitek. Az lenne az első kérdésem hogy még lehet e komolyan tanulnom matekot, fizikát. Illetve hogy esteleg ezek a csillagászati számolások hogy folynak. Válaszotokat előre is köszönöm!

2018. ápr. 15. 22:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, "el lehet"
2018. ápr. 15. 22:45
 2/8 anonim válasza:

Eistein is bukott már meg az iskolában mégis lett belőle valaki. A tudás hatalom. Nem mérhető jegyekben. Ezen ne idegeskedj.

Ha valami érdekel, azt nem tudod megunni, kedves. (Legalábbis nem olyan gyorsan) De ezt tényleg gondold meg. Nem kell mindjárt teleszkópot venni.

Menj megfelelő tanárokhoz, megfelelő szakiskolába.

Ui: Váljon valóra az álmod.

2018. ápr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kérdésre nem igazán tudok válaszolni, viszont ha érdekel ez a csillagászós dolog, akkor tudom ajánlani a Stellarium nevű programot. Nem tudom, hogy ismered-e. Annak ellenére, hogy engem különösképpen nem vonz ez a terület vagy 2 órán keresztül nézelődtem benne :)
2018. ápr. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet tanulni igen,önállóan is: Szalay Béla:Fizika, Holics László:Fizika, Simonyi Károly: A fizika kultúrtörténete, Obádovics J.gyula: Matematika, Felsőbb matematika.

Bólyai könyvsorozat tagjai: Bárczy: Differenciálszámítás, Integrálszámítás; Scharnitzky: Differenciálegyenletek. Zalay:Komplex függvénytan; Lukács: Matematikai statisztika.


Ezek jutottak hirtelen eszembe. Ezekből tudsz tanulni, remélem elég.

2018. ápr. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Ja és valaki írta, hogy Einstein is bukott meg... Nem bukott meg, ez egy tévhit.

Akkoriban fordítva voltak a jegy osztályozások, és akkoriban kevésbé volt ismert a német nyelv, és ez a hülyeség fordítási hibából látott napvilágot.

2018. ápr. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én is kívánom, hogy váljon valóra az álmod!
2018. ápr. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Jaaa! Bocsi, nem tudtam. :(
2018. ápr. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Igen, el lehet kezdeni komolyan, és akkor is, ha nem leszel csillagász.

Mindenekelőtt azért érdems figyelni az órákon. Sok példát megoldani, ha nem megy, megvizsgálni miért nem. És azt a részt átismételni. A tanulás lényege, hogy semmiképpen nem magolunk. Amit megtanulni véltünk, ellenőrizzük. Úgy hogy saját szavainkkal elmondjuk. Ha erre nem vagyunk képesek, akkor az azért van, mert nem értjük. Ilyenkor a tanártól érdemes kérdezni, azért van.

Lehet további könyveket hozzáolvasni, de jobb, ha ezt tanár ajánlja. A matematikában és a fizikában különösen fontos, hogy megértsük, amit olvasunk, mert anélkül téves ismereteink lesznek. Hibás gondolatot pedig nehéz kiverni a fejből.


A teleszkóp szerepe az ismerkedés. A hétköznapi (árú) ilyen eszközök másra nem alkalmasak. Amiből bármi (tudományos) következtetést is levonhatsz, az sokmilliós tétel. És méretéhez nem szoba kell.

A csillagászat is sok ágra bomlik. Szükséged lehet majd pályaszámításra, ez differenciálegyenletek felírását és megoldását jelenti. Néha meglehetősen bonyolultat. Gyakran színképelemzésből kapunk információkat, ehhez majd a hullámtan, interferenciák és a hullmok szuperpozícióinak meghatározása kell, ami szintén differenciálegyenletek formájában jön elő. Az elektromágnesség elektromágneses terek, és sok más szintén beletartozhat az eszköztárba, végső soron ezek is (néha parciális) differenciálegyenletek formáját öltik, és persze az előbbiek fizikájának ismerete nélkül ilyenek felírása esélytelen. De erre majd az egyetemen kerül sor, ha megfelelők az alapjaid.

2018. ápr. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!