Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik irányba...

Szerintetek melyik irányba érdemes mennem?

Figyelt kérdés
5-ös tanuló vagyok jelenleg egy német kéttannyelvűben. Imádom a bioszt és a kémiát, értek hozzá, szívesen lennék gyógyszerész, vagy fogorvos,diatetikus, esetleg vegyész, de érdekel a meteorológia is . Emellett a német mellett tanulom régóta az angolt is és a franciát is tanulgatom szabadidőmben, szeretem az idegennyelveket,úgyhogy turizmussal is foglalkoznék. Szerinteteket melyik irányba érdemes elmennem? Mondjatok pro-kontra érveket is! Ja és igaz hogy a meteorológiához kell az emelt fizika és föci érettségi ? Egyébként 9-es vagyok.
2018. ápr. 15. 23:20
 1/5 A kérdező kommentje:

Jan még a lakberendezést is hozzá szeretném tenni.

Egyébként ha nem is jönne össze az egyetem akkor szerintem kitanulom a fodrász szakmát , mert van hozzá érzékem :D igen sok dolog érdekel, nyitott ember vagyok!

2018. ápr. 15. 23:27
 2/5 anonim ***** válasza:

9-be ilyenekkel még ne foglalkozz, felesleges. Rengeteget változhat még az érdeklődési köröd. Mindez persze magambol kiindulva. Volt egy osztálytársam, aki 9. óta ügyvédnek akart tanulni, majd felvételi előtt pár héttel jött rá, hogy mégsem érdekli. Én is válogattam a bioszos szakok között, végül gazdaságnál kötöttem ki- soha nem gondoltam volna😅

Plusz, elég nehéz megmondani most, hogy ~8 év mulva melyik szakma lesz keresett ezek közül.

2018. ápr. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze de azért érdekelne a véleményetek. Amúgy ideje elkezdeni gondolkodni mert jövő évben fakultáció választás..
2018. ápr. 16. 06:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Még tényleg korai ezen gondolkodni, a fakultációválasztás sem egy közeli kaland, de megértem, hogy foglalkoztat, én is mindig szerettem tudni, hogy merre tartok, aztán semmi károm nem származott belőle, hogy azt mondogattam magamnak, hogy jogász vagy média-kommunikációs vagy magyar szakos szeretnék lenni, aztán a gimi második felében mégis az orvosit választottam. Szerintem érdemes elgondolkozni azon, hogy milyen szerepekben képzelnéd el magadat; hogy inkább laborban vagy inkább emberekkel foglalkoznál, hogy mennyire jó a kézügyességed, mennyire végeznél manuális munkát satöbbi. Gyógyszerészeten belül elmehetsz kutatási, gyártási és klinikai irányba is, a dietetikát annyira nem ajánlom, a fogorvos szerintem egy szuper szakma, ha ügyes és precíz vagy, és érdekel valamilyen szinten az orvoslás is, szerintem talán az a legjobb opció az általad felsoroltak közül, de a gyógyszerészet se rossz. Sajnos a meteorológia tök érdekes, de talán nehezebb érvényesülni vele. Tudtommal nem kell két emelt érettségi hozzá, és talán egy alapszakos diplomát kell előzetesen szerezni hozzá, de ezzel nem vagyok annyira tisztában. A turisztikáról nem tudok annyi mindent mondani, de elvileg a magyar oktatás nem a legjobb, és telített is, csak kevés turisztika szakon végzett ismerősöm van, úgyhogy egyáltalán nem vagyok reprezentatív, de egyikük sem a szakmájában dolgozik.


Ja, és szerintem amúgy szuper, hogy ennyire nyitott vagy, meg hogy érdekel a jövőd, bármit is választasz, tartsd meg ezt a sokoldalúságodat! :)

2018. ápr. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a válaszod! :)
2018. ápr. 16. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!