Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gáz az ha csak 21 évesen...

Gáz az ha csak 21 évesen szerzem meg az érettségit? Nagyon el lennék vele késve?

Figyelt kérdés

Jelenthet majd az életkorom hátrányt?

Egyetemre szeretnék menni.



2018. ápr. 18. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne hátrány vagy gáz? Sokan tanulnak 5 éves gimiben ők is főleg 20-21 éves korukban érettségiznek. Nem vagy semmivel lemaradva, maga a kérdés gázabb mint hogy ennyi idősen érettségiznél.
2018. ápr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

#1 Azért ez elég ritka eset, ne állítsd be úgy, mintha ez tök alap dolog lenne :D


Amúgy semmi gáz nincs benne, így alakult, így csinálod. Semmiről nem vagy lemaradva.

2018. ápr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
22 éves vagyok tesch és 1 hónap múlva érettségizek. aztán meg egyetem (remélhetőleg)
2018. ápr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok

nekem is így alakult. szereztem egy szakmát, amiben egy percet nem fogok dolgozni. inkább tanulok

2018. ápr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Mi ritka eset, az 5 éves gimi? Elég sok van belőle és átlagban 20-21 évesen végeznek, alig páran voltak 19 évesek nálunk. Nem tudom min akadtál fenn.
2018. ápr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%

#5 Az 5 éves gimi nyilván nem ritka, de onnan is inkább 19, esetleg 20 évesen ballagnak, elég ritka, aki 21. Számolj már utána, az 5 éves gimi +1 év, a 21 meg már +3 a 18-hoz képest, amikor normál esetben ballagna az ember. Ez max úgy jön össze, ha évvesztes is vagy, meg egyszer buktál :D


De a kérdezőnél gondolom nem ez az oka, lényegtelen is, nem gáz és kész.

2018. ápr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 évesen érettségiztem. Eleve 5 éves gimibe jártam, az oviban is maradtam plusz egy évet (komolyan érdekelne engem, hogy az emberek többségét minek marasztalják plusz egy évre ott), ezért van alapból 2 év hátrányom. Meg még plusz kettő, mert most jelentkezek át másik szakra. Engem is zavart, de őszintén, ha mondjuk 10 év múlva már abban a szakmában fogsz dolgozni, ami érdekel, hát mennyire fog meghatni, hogy hány évesen kezdted el az egyetemet? :D Úgyhogy ezzel a kor témával ne törődj, azzal meg pláne, ki mit mond rólad, nincs kőbe írva az élet, hogy na mindenkinek 18 évesen kell érettségiznie, 25 évesen meg már biztos dolgoznia kell mindenkinek. :)
2018. ápr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Évvesztes vagyok és egy 5 éves kéttannyelvű gimnáziumba jártam, így 20 évesen érettségiztem, majd fél év után ott hagytam az egyetemet és most fogom lerakni az emelt informatika érettségit. Jól sikerült az érettségim, de mérnökinfóra kell egy fizika, infó vagy egyét technikai tantárgy, amit eredetileg nem tettem, mert külföldi egyetemre jelentkeztem ahol nem kérték.


Azaz 21 évesen kezdem el az egyetemet... Amúgy külföldön találkoztam 23, 25 és 31 évessel is. A 31 évesre kicsit furán néztek, de nem a kora miatt. Szimplán mindig bele szolt az előadásokba és rettenetesen alap kérdéseket tett fel, mindenki le akarta lőni :)


Magyarul nem kell félned. Az a 3 év késés nem sok, plusz egyetemen ezért nem fognak kinézni.

2018. ápr. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!