Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar érettségire mik a...

Magyar érettségire mik a legfontosabb regények?

Figyelt kérdés

Tudom ez kicsin furcsán fog hangzani, de 10.-es vagyok és nagyon parázok az emelt magyar érettségiről, hogy majd évközben tucatnyi regényt kell olvasni és nem lesz valami sok időm. Most jön a nyár és szeretnék olyan könyveket olvasni amiket hasznosíthatok a magyar tanulmányomban, amik kötelezőek a magyar érettségire.

Mert szerintem könnyebb annak ai nyáron elolvasta és órán meg csak fel kell még egyszer elevenítenie és tulajdonképpen talán még jobban is rögzül, pláne duplaolvasásra ha évközben vesszük és újra elolvasom.


Melyek ezek a könyvek? Melyek BIZTOSAN elolvasandók?



2018. ápr. 20. 20:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát én csak közepeztem, de ezeket olvastam el (megjegyzem év közben, így legalább frissen megvolt amikor vettük):

Az arany virágcserép, Ivan Iljics halála, Tartuffe, Candide, A vadkacsa, Bánk bán, Rokonok (nekünk a filmes változat kellett), Rómeó és Júlia, A helység kalapácsa, Vörös és fekete (na ez tuti emelt szint, de mi azért vettük :D), Csongor és Tünde, Az arany ember, A sirály, Édes Anna, Beszterce ostroma, Anyegin, Az ember tragédiája . :)

2018. ápr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!