Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt érettségi 3 tárgyból?

Emelt érettségi 3 tárgyból?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még csak 9.-es vagyok, de már előre gondolkodom, hogy mi szeretnék lenni és hogy ahhoz miből kell érettségiznem.

Jó nyelvérzékem van, ezért németből és angolból, illetve töriből vagy magyarból szeretnék emelt érettségit tenni.

Ezt a 3-at bírni fogom? Valamint töriből könnyebb az emelt érettségi vagy magyarból?


2018. ápr. 29. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

1. Teljesen felesleges 3 emelt, úgyis csak kettőt számítanak be.

2. Magyarból szerintem sokkal könnyebb, bár én a törit szeretem, a magyart ebben a szövegértéses-verselemzéses formájában teljesen groteszknek tartom.

3. Elvben simán meg lehet csinálni, mert nyelvből nem nehezek az emeltek, ha középfokon beszéled a nyelveket, tehetsz belőlük előrehozottat, de ha a többivel együtt csinálod, akkor sem kell a hajrában úgy foglalkozni velük, mint mondjuk egy törivel. - De ismétlem: minek?

2018. ápr. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólónak ez felesleges munka és igen csak kettőt számolnak. Tehetsz előre hozott érettségit nyelvből, de elsősorban azt kellene elnökleted mi szeretnél lenni és ahhoz mi kell. Nem szabad elfelejteni hogy ezen kívül még ott a matematika még ha nyelv is a választott tárgyad. Én inkább azt ajánlom h legyél céltudatos nézegess egyetemi szakokat és követelményeket. Inkább ha ennyire jól mennek a nyelvek nyelvvizsgákat (közép és felsőfokút szerezz és amelyik szimpatikusabb nyelv a plusz pontért érettségizz abból). A magyart és a törit általában egy kalap alá veszik, amelyik szakra jó a töri arra a magyar is (nem mindig). Én a helyedben itt is kiválasztanám h melyik megy jobban, illetve ugye a magyar tekintetében emelten vannak nyelvtan és irodalom tételek is.
2018. ápr. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Akkor vlmelyik nyelvből csináld meg

az előrehozottat

2018. ápr. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a töri sokkal könnyebb, általában mástól is ezt szoktam hallani. A magyar nagyon szubjektív, túlságosan is a tanáron múlik a pontozás míg törinél vagy jó évszámot, nevet stb írsz vagy nem.

Szerintem lehet bírni, én is 3 tárgyból jártam. Magyarból és töriből azért mert ezekből akartam emelt szinten érettségizni, angolból meg felsőfokú nyelvvizsgára akartam így felkészülni. Heti plusz 5 órát jelentett ez így, szóval olyan szempontból nem volt a legjobb de nagyon szerettem a faktokat, sokkal gyakorlatiasabbak voltam mint a sima órák.

2018. ápr. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Nyelvekből felesleges az emelt, bár mehet előrehozottan is. A nyelvvizsga úgyis ingyen van.


Töri vagy magyar... teljesen rajtad múlik.

Amíg a törinél fix dolgok vannak túlnyomó többségében, addig a magyarnál elő kell hozni magadból a vénát.

Mármint meg kell tanulnod elemezni, érveket felsorakoztatni pro-kontra, kitérni az olyan dolgokra, hogy az "író mit gondolhatott". Ami amúgy nem nehéz. Csak ugye figyelembe kell venni a kor szellemét, az sem baj ha nem először csinálod.. idővel úgyis ráérzel.

Emellett ugye az általános műveltség, ami a fontos.

Sok olvasással, gyakorlással simán teljesíthető.


Szubjektivitásról annyit, hogy amennyiben kitérsz az olyan elemekre, amit a megoldókulcs is taglal, nem lehet probléma.

Nálunk a tanár mindig egy valamit mondott:

"Nincs olyan, hogy rossz ha hitelesen megtudod indokolni a véleményedet" :)

2018. ápr. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit szeretnél tanulni...Ezen kell elgondolkoznod és utána jöhet az, hogy milyen érettségire van hozzá szükség. Persze, ezt fordítva is meg lehet közelíteni, hogy mi érdekel, mik a kedvenc tantárgyaid, mi megy a legjobban stb., de akkor sem lesz szükséged mindenre és le kell szűkítened a lehetőségeket, konkretizálnod kell az elképzeléseidet.


Ha Magyarországon szeretnél tanulni, akkor kettő db emelt is tökéletes lesz, sőt...Három emeltet max. azok szoktak csinálni, akik külföldi egyetemre készülnek és ott ez beletartozik a felvételi követelményekbe, de még ott is egyeteme válogatja. Mindegy is. A lényeg az, hogy itthon kettő db felvételi tárgyat kérnek egy adott szakra és ezeknek az eredménye számít a legjobban, ezekre kaphatsz plusz pontot is, ha emelt szinten érettségizel belőlük. Ha pl. anglisztikára szeretnél menni, akkor oda kell egy angol emelt és egy közép (vagy plusz 50 pontért emelt) érettségi egy másik nyelvből vagy töriből vagy magyarból. Ha pedig mondjuk orvosira akarsz menni, akkor oda kell az emelt kémia/fizika és emelt biosz. Ha mondjuk gépészmérnökire akarsz menni, akkor oda kell matek és biosz/fizika/infó/kémia emelt vagy közép szinten. És még lehetne sorolni...


Szerintem még nem feltétlenül kell ezen ennyire gondolkoznod, hogy mit hogyan akarsz stb., de ha érdekel a dolog, akkor nézegesd a felvi.hu-t. Itt megtalálod a szakokat (vannak leírások, hogy miről szól, meddig tart, hol tanulhatod stb., illetve mindegyiknek megtalálod a felvételi követelményeit is és az adott intézmény oldalán még a tanterveket is meg tudod nézni), korábbi évek felvételi ponthatárait és egyéb statisztikákat, illetve a felvételi tájékoztatót, amiben szintén nagyon sok hasznos dolgot találhatsz, pl. pontszámítás, amit mindenképpen érdemes lenne megnézned.

2018. ápr. 30. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2018. ápr. 30. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!