Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sikerülni fog az álommunkám?

Sikerülni fog az álommunkám?

Figyelt kérdés

Idegenvezető szeretnék lenni, de nagyon visszahúzódó vagyok, rosszul érzem magam, ha egy társaságban nekem kell beszélnem, "intézkedni" se nagyon tudok, és ha elmondom valakinek hogy ez leszek, kb. kiröhögnek, még anyukám se hisz bennem, azt mondja én nem ilyen vagyok, csak szenvedés lenne. Utazni és az idegen nyelveket is imádom, ez lenne az álommunkám, és csakazértis meg akarom csinálni, turizmus szakra szeretnék menni, de nagyon sokat kellene ehhez változtatnom. Szerintetek belevágjak vagy nem érdemes?

17/l



2018. máj. 5. 23:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Barátom is ilyen volt, nagyon nem tudta eladni magát, de a munkahelyén a folyamatos prezentáciotartások alkalmával muszáj volt beletanulnia.


Hát figyelj, ha téged is zavar, hogy nem nyitsz az emberek felé a társaságokban, és változtatni akarsz ezen, akkor mindenképp vágj bele. Minden csak elhatározás kérdése. Aztán meg ha közben mégsem tetszik majd átjelentkezel máshova. Amit még szintén ajánlani tudnék, hogy járj el pretentáciokészitös tanfolyamra, ha van rá alkalmad, mert ott elmondják hogyan kell elöadnod magad, hogy egy érdekes elöadást tarts meg. Illetve nem tudom a suliban mennyire lesznek ilyen oráid, de pl. nálunk rengetegszer kellett kiállnunk a podiumra, és volt, hogy 50 embernek tartottam elöadást egy olyan témárol, amiröl elötte nap hallottam életemben elöször.:D Fiatal vagy még, ahogy idösödsz és megtapasztalsz egyre több dolgot, ugy leszel egyre bátrabb, ugyhogy én mindenképpen ajánlanám, hogyha ez a vágyad, hogy jelentkezz.

2018. máj. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha introvertált vagy - márpedig annak tűnsz - én nem ajánlanám neked, hogy idegenvezető legyél. Ha nagyon nem vagy biztos magadban, azt javasolnám, hogy keress fel egy pszichológust, akivel elbeszélgethetsz a lelki világodról. Ő konkrét javaslatot tudna neked adni, hogy érdemes-e belevágnod, hogy megvan-e hozzá a személyiséged.


Én például pont a személyiségem miatt nem lehettem zenész. Introvertáltként nem mertem önmagam kifejezni, nem mertem kiénekelni a magasabb hangokat (hiába mondta az énektanárom, hogy jó hangom lenne hozzá), illetve mindig iszonyatos lámpalázam volt, ha ki kell állnom a közönség elé és mondjuk billentyűs hangszeren előadnom valamit. Arról nem is beszélve, hogy kottából el tudtam játszani egy dalt, de saját ötletet nem tudtam a zenébe belevinni. A játékmódom merev, érezni lehet benne a belső feszültséget. Bár azt mondták a tanáraim, hogy szépen játszom, mégsem tudtam saját egyéniséget belevinni az előadásmódomba.


24/F

2018. máj. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Én is ilyen voltam :) nem mertem emberek között beszélni, enni mindig elbujtam kb, barátaim csak akkor lettek ha egy extrovertalt "befogadott", pizzát is inkább online rendeltem h ne kelljen telefonon sem beszélni senkivel. Mindig irigyeltem az olyan magabiztos embereket, akik sosem érezték megukag kellemetlenül semmilyen szituációban, simán elbeszélgettek akarkivel stb. És most már én is ilyen vagyok.

Sokat segített ebben, hogy sok munkát kipróbáltam, különböző diák munkákat. Eleinte ott is nagyon kellemetlen volt, de lassan belejöttem. A megoldás: szard le :D

Játssz egy játékot, amiről csak te tudsz. Játszd el, hogy te is olyan vagy, mint ezek a magabiztos emberek. Kérdezz, beszélj mindenkivel, viccelődj, pénztárosokkal ha vásárolsz, barátaiddal. Mi van ha valaki hülyének néz? (nekem ez volt a legfőbb problémám, hogy mit gondolnak majd??) Nézzen, de legbelül ő is irigyelni fog téged :)

A végén pedig te leszel az az idegenvezető, akire a turisták majd úgy emlékeznek, hogy mekkora arc volt.

Vágj bele, kezdj el játszani, hidd el magadról és semmi nem állhat az utadba. A rosszindulatú, lehuzo emberek sem, nekik is bizonyítani fogsz.

Hajrá ;)

2018. máj. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatásokat, tanácsokat, megpróbálom megfogadni:)
2018. máj. 7. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!