Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gépi forgácsoló írásbeli...

Gépi forgácsoló írásbeli vizsgán mire kell számítani? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Jövő hét csütörtökön lesz az írásbeli vizsgám.

Tippek kellenének, CNC programot egyáltalán nem tudok írni, az kilőve, bármi másra vevő vagyok, írnátok tippeket miket tanuljak? CNC nélkül szarra sem megyek, de egyebekből csak össze tudok hozni egy 2-est, vevő vagyok a tanulásra, napi 1-2 oldalt simán bemagolok.



2018. máj. 9. 11:07
 1/6 Laczko Jáno válasza:
Szevasz töki ugyis megbuksz szard le :D ha nem tudol programozni egyenlő a bukásal peace
2018. máj. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Marás és esztergálás programot is írni kell. Különböző technológiai számításokat kell tudni számolni. Vágósebesség,gépidő,fogásmélység stb. Gépi forgácsoló témakör részei lesz különböző profilmaró szerszámok felismerése. Lehetne sorolni :D
2018. máj. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Eddig mit csináltál ?

Ne mondd, hogy most nyögték be, hogy forgácsoló vizsga lesz.

2018. máj. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tipikusan műszaki rajzon megkeresni a hibát, számítások (fordulatszám, vágósebesség, teljesítmény...), felfogási terv rajzzal, ábrákról megállapízani, hogy mi is az, és persze valami egyszerű CNC program készítés esetleg program alapján megrajzolni, hogy miként néz ki az elkészült munkadarab. Ezek biztosan lesznek.

Ha nem tudsz egy alap G-kódos programot megírni, akkor legalább a nevezetes koordinátapontokat írd be. E nélkül aligha lesz meg a 2-es.

2018. máj. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Hogy sikerült végül? :DD
2018. máj. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Laczko Jáno válasza:
Hali énis most voltsm és elég nehéz volt de az egész cnc részét az osztályba csak én bírtam megcsinálni 54pontos volt csak a cnc progi aki nem birta megcsinálni az bukta
2018. máj. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!