Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen technika van 15 tétel...

Milyen technika van 15 tétel megtanulására 2 nap alatt?

Figyelt kérdés
lényeg kiemelése,vázlatírás..stb ilyenek?segítsetek:)
2010. jún. 14. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ja, próbálj vázlatot írni mindegyikből. Olvasd el 4-5ször a tételt, aztán vázlat. Ezt megcsinálod mindegyikkel, aztán kezd el tanulni. És kelj fel korán, ne délután 1-kor térj magadhoz.
2010. jún. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Attól függ, milyen tételekről van szó. Nekem pl 25 töri tételem van 2 napra. Én leülök és kimelem a lényeget, és megpróbálom elmondani, mint ha a tanárnak adnám elő - így sokkal több dolog megmarad:)
2010. jún. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
tesi-tételek:)és van benne tökre nehéz, mert ugye az évek során ezt nem tanuljuk:/!De valahogy muszáj megtanulnom az összeset!Csak nehezen megy,mert már izgulok is!
2010. jún. 14. 12:37
 4/11 anonim ***** válasza:
12%

semmi, lusta disznó voltál most meg nyüszi nyüszi


Olyan technika van, hogy nem itt ülsz a gép előtt.

2010. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15 tétel 2 napra az azt jelenti h. kb nap 8 tétel.Ami azt jelenti 1 tétel 2 óra. Elöször lapozz bele minden tételbe és írj ki minden ttéelből 5-10 szót amit fontosnak találsz, ne egymás alá inkább csinálj ábrákat, a szöveget keretezd be, húzd alá(használj színes tollakat).Azután rátérhetsz egyesévela tételekre, ott is végezd el(kb 15-30 perc attol függ mennyire hosszú a tétel, utána olvasd el megint az egészet 1-szer és próbáld visszamondani.Jó ha hangosan tanulsz,mert az majdnem olyan mintha neked mondanák, vagy próbálj valakivel tanulni és miközben megbeszélitek jobban a fejedbe marad,mert tudsz valamilyen élményt kötni hozzá.Amit tanulsz azt próbáld elképzelni(persze ez függ a tárgytól is h. mi az)
2010. jún. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tesiből milyen tételeket lehet tanulni?Írj már légyszi egy pl-át?Nagyon kíváncsi vagyok?
2010. jún. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nekem van egy nagyon jó: leülsz és megtanulod
2010. jún. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az a legjobb módszer, hogy meg se próbálod szóról szóra bemagolni, mint valami halandzsa szöveget, hanem értelmezed, úgy könnyebb megjegyezni, ha érted, amit tanulsz. Ha valamit nem értesz, hívj fel egy csoporttársat vagy valakit, és kérdezz rá. Sok sikert! :)
2010. jún. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

amúgy némelyikőtök nagyon kedves....!!Nem is tudjátok mi a hátterem és hogy mért írtam ide!De a többieknek köszönöm:)!

Tesi tétel például:-Ókori olimpia,Újkori olimpia,Testi képességek,egészséges életmód,Úszás,Atlétika...stb!

Mellesleg nem vagyok rossz tanuló és hülye sem!De így alakult!

2010. jún. 14. 12:49
 10/11 anonim ***** válasza:
A kérdés, van-e kész anyagod hozzá. Ha van olvasd el mindet, ha kész olvasd el még egyszer, és így tovább. Én ezt tenném, és nem ide írogatnék. Ha nincs akkor google, wikipedia, stb.
2010. jún. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!