Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik voltak az idei emelt...

Mik voltak az idei emelt történelem érettségi feladatok?

Figyelt kérdés
Ha most írtad vagy tudod valahonnan nagyon kíváncsi lennék :)

2018. máj. 9. 11:23
 1/2 anonim válasza:

Esszéknél én Mussolini olasz fasizmusáról és külpolitikájáról, magyar- török viszonyról a Hódoltság idején. Főleg olyan szempontok voltak hogy milyen társadalmi és kultúrális hatásai voltak az együttélésnek és milyen közigazgatási rendszert alkalmaztak a magyar területeken. Nagy esszék közül összehasonlítót írtam Nagy Károly és I. Istvan uralkodók összehasonlítása az állam kiépítésében, egyházhoz való viszonyában...ilyesmi. Itt elég sok szempontot megadtak.

A rövid kerdések a zsidó vallással kezdődtek, viszonylag kevés feladat volt a középkorról, Usa függetlensége is benne volt, az utolsó feladat tőzsdés volt.

Volt meg sokminden, de olyan hulla vagyok alig jutnak eszembe konkret feladatok 😒

2018. máj. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszii!😘
2018. máj. 10. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!