Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Átsorolhatnak úgy ha a félév...

Átsorolhatnak úgy ha a félév során baleset miatt nem tudtam bejárni?

Figyelt kérdés
A TVSZ-ben nem találtam, de sok helyen olvasom, hogy ha baleset ér akkor nem sorolhatnak át annak ellenére, hogy nem lett meg a 36 kredit. A félév során (ráadásul testnevelés órán) ínszalag szakadásom volt, hivatkozhatok erre a TO-n (vagy ahol kell), hogy ne soroljanak át?
2018. máj. 11. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha baleset ért, akkor utólag tudsz passziváltatni, így nem nézik a mostani féléved. Esetleg méltányossági kérelmet tudsz beadni, de valószínűleg elutasítják, mivel az átsorolás törvényben van szabályozva, az alól az egyetem nem adhat felmentést.
2018. máj. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bizony. Passzívra tetesd át magad. Ezt meg lehet csinálni. De csak akkor, ha majdnem egész félévre vonatkozik. Ha most a baleset csak 2 hetet érintett és mondjuk emiatt nem tudtad a zh-kat megírni akkor a tanárokkal kell beszélni, hogy útólag irhasd meg.
2018. máj. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
De ezt csak akkor lehet, ha kórházban voltál végig, mást nem fognak elfogadni, csak kórházi zárójelentést, hogy ott voltál X ideig bentfekve.
2018. máj. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De már vége a szorgalmi időszaknak és eddig nem volt biztos, hogy nem lesz meg a 36 kredit.
2018. máj. 11. 21:38
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyébként 4 hétig volt gipszbe a lábam és több órát is kihagytam emiatt.
2018. máj. 11. 22:19
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Döntened kell. Vagy fontosabb az állami képzés és passziváltatod utólag a féléved, vagy fontosabb a félévi teljesítményed és nem passziváltatsz, de átsorolnak fizetősre. Ha passziváltatsz, akkor minden félévi eredményed elveszik, ezzel sajnos számolnod kell.
2018. máj. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem kórházban feküdtél akkor nem kötelességük elfogadni sajnos. Ez nem a te hibád hanem a rendszeré. De ha humánusak és van bennük egy kis méltányosság akkor elfogadják. Azt mondják gipszbe is bejárhattál volna. Én is láttam egyetemen aki gipszbe két mankóval jött be minden órára.
2018. máj. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy 36 kredit 1 évr kell. Egy fél év alatt meg legalább 30 kreditet felveszel. tehát igazából kb 6 kreditet kéne most csinálnod. Beszélj a tanárokkal, hogy zh-t tudj megírni vagy vizsgázni. 1-2 úgy is engedni fogja. Így nem buksz annyit.
2018. máj. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
31 kreditet gyüjtöttem össze a 2 félév során: a 2. félévben 2 tárgyat buktam, ebből egyet hiányzás miatt, így végül egy tárgyon állt a dolog de nem enged vizsgára menni.
2018. máj. 12. 09:06
 10/11 A kérdező kommentje:
Megpróbálok utólagos passzíválást, csak sajnálom a többi tárgyat, mert mind 4-5 ös volt. Ilyenkor gondolom vissza kell fizetni valamennyit meg a diákom is elveszik, igaz?
2018. máj. 12. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!