Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Átsorolhatnak úgy ha a félév...

Átsorolhatnak úgy ha a félév során baleset miatt nem tudtam bejárni?

Figyelt kérdés
A TVSZ-ben nem találtam, de sok helyen olvasom, hogy ha baleset ér akkor nem sorolhatnak át annak ellenére, hogy nem lett meg a 36 kredit. A félév során (ráadásul testnevelés órán) ínszalag szakadásom volt, hivatkozhatok erre a TO-n (vagy ahol kell), hogy ne soroljanak át?
2018. máj. 11. 21:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Hát ha csak 1 tárgyon múlik akkor beszélj a tanárral és valahogy megoldjátok. Ha most passziváltatsz akkor össze vissza fog kerülni az órarended és nem mintaterv szerint haladsz. Gondolom vannak egymásra épülő dolgok is. Szívás lesz későbbiekbe. Én is megszívtam ugyanezt. Pont ZH időszakba kerültem kórházba. De én bent is feküdtem. Csak utólag nem passzíváltattam magamat. 1 tanárral tudtam megbeszélni, hogy megtudjam csinálni a tárgyat külön. Az sikerült is. A többivel nem foglalkoztam sajnos pedig kellet volna, de nem volt rá erőm, műtétek és bentfekvés és szenvedés után. Most összevisza kerültek a tárgyaim és már nagyon kicsúsztam a félévekből. Aztán valaki kérdezi, hogy hát miért jársz egyetemre ilyen hosszú ideje? Talán béna vagy és nem tudod..., aztán meg mehet a magyarázkodás miért nem... Szóval azt az 1 tárgyat próbáld valahogy elintézni. Ha tényleg nem megy gonold át és nézd meg a tárgyakat későbbiekben, hogy tudod felvenni. Lehet pl a fizetősre átkerülés opcionálisabb, mint az, hogy passziváltatod. (Amúgy fizetősről vissza lehet kerülni, jó tanulmányi eredménnyel).
2018. máj. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!