Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki államilag finanszírozott...

Aki államilag finanszírozott szakon szerez diplomát, annak kötelező Magyarországon annyi ideig dolgoznia, ameddig a képzés ideje tartott?

Figyelt kérdés
Tehát ha valaki 4 évig tanult közgazdásznak (fogalmam sincs mennyi a képzés ideje, csak egy feltételes példa), annak akkor 4 évig kell az ország határain belül dolgoznia? Vagy hogy van az - aki külföldre akar menni, az megszerzi a diplomát, lefordítattja/honosítja/anyámtyúkja, és máris megy a nagyvilágba, ahol lehetőséget talál?
2018. máj. 16. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

A magyar nyelvű diploma mellé angol nyelvű is jár, szóval nem kell anyámtyúkjázni.

A röghöz kötés alól ki lehet bújni azzal, ha visszafizeted az államnak a tandíjat. Ellenkező esetben megtiszteled azokat a milliókat, akik adójukból nem külföldet szeretnék támogatni.

2018. máj. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha négy évet jártál Magyarországon egyetemre és külföldön képzeled el a boldogulásodat akkor a következőt javaslom. A családból valakit megkérsz, hogy a cégében papíron alkalmazzon Téged minimálbérért itthon. Természetesen a járulékokat Te fizeted és külföldön meg dolgozhatsz és vígan kijösz a pénzedből.

A dolog erkölcsi oldalához annyit fűzök, hogy minden állampolgár vegyen példát a politikusainkról. Se többet se kevesebbet ne lopjon. Mielőtt a narancssárga fanok megtámadnának szeretném leszögezni, hogy a narancssárga politikusok nem lopnak. :)

2018. máj. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Én ezt úgy tudom, hogy az egyetem elvégzése után 5 évig kötelezően kell itthon dolgoznod, ha mégis kimész külföldre ki kell fizetned a tandíjat.
2018. máj. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy állami szakon kettő kötelezettséged van a hallgatói szerződés szerint. Az egyik az, hogy a képzési idő másfélszerese alatt oklevelet kell szerezned. A másik pedig az, hogy a diplomázást követő 20 éven belül az igénybe vett állami ösztöndíjas félévekkel megegyező időtartamú hazai munkaviszonyt kell fenntartanod. Ha ezeket nem teljesíted, akkor pedig vissza kell fizetned az államin töltött félévek tandíját.


Viszont biztos vagyok benne, hogy az oktatas.hu-n vagy az adott egyetem honlapján részletesebben is írnak róla.

2018. máj. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!