Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Betudok kerülni a Nemzeti...

Betudok kerülni a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi karára?

Figyelt kérdés
Német,történelem faktos vagyok,gimnáziumba járok.Minden vágyam hogy bekerüljek erre az egyetemre,ugyanis már kislánykorom óta rendőr szeretnék lenni.Rengetegen ellenzik de már évek óta nem tud senki sem lebeszélni.Amit legtöbbször megkapok: “Ez nem olyan ám mint a filmekben” ezzel pedig 100%osan tisztában vagyok.A fizikai alkamassági vizsgától félek,de tudom hogy sikerülhet. Hallottam hogy protekció hiányában nagyon nehéz bekerülni,és nekem aztán semmi protekcióm sincs.Csupán az elszántságom és az akaratom.Töriből középszinten,németből emelt szinten fogok érettségizni.A tesit pedig 12. év elején ötödik tantárgyként fogom felvenni.Ha van tesiérettségim,akkor az dob valamit a dolgokon?Aki esetleg épp odajár,vagy végzett, nem tudna nekem tanácsot adni hogy mit hogyan csináljak? Például ha a vizsgabizottság tetszését el szeretném érni.Valamint, ha valaki lenne olyan szíves elmagyarázni milyen az egészségügyi vizsga és hogy milyen típusú embereket várnak az egyetmere.Gondolok itt a külső,belső tulajdonságokra egyaránt.

2018. máj. 19. 00:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem járok oda, de eléggé benne vagyok a témában mert oda jelentkeztem.Énis emeltezem németből de sajnos az nem felvételi tárgy, ugy ahogy a tesi sem. Plusz pontot csak emelt töriből vagy magyarból tudsz szerezni illetve kötelező a nyelvvizsga. Itt “vizsgabizottság” úgymond nincsen, a fizikai felvételit a tesitanarok és az ott tanulok csinaljak es csak az szamit hogy összeszedsz-e 80 pontot vagy nem. Az egészségügyin pedig elvégeznek rajtad egy csomo vizsgálatot végül pszichológiai tesztek.
2018. máj. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia :) a protekciós duma csak maszlag, emelt sem kötelező...gyakorolj a fizikaira, gondolom már utána jártál a felvételinek...az orvosi feltételek is fent vannak az egyetem honlapján- szigorúan nézik. Vérnyomás, tüdőszűrés, nőgyógyászati vizsgálat stb.

Nincs semmi külső kikötés, max a súlyra kell figyelni, de láttam már kicsit testesebb lány és fiú rtk-st is :)

Sok sikert a felvételihez. Jah és a tesi nem igazán dob rajta.

2018. máj. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nyelvvizsga kotelezo, kell az emelt. Iden visszaallnak a felveteli pontok a megszokottra. Az alkalmassagira ha lelkiismeretesen keszulsz, meglesz.


Egy rtks.

2018. máj. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tavaly miért voltak egyébként alacsonyabbak a ponthatárok?
2018. máj. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert most volt az átállás 3évesről 4éves képzésre. Hogy ne legyen üres év emiatt, hogy nincs végzős évfolyam, indítottak egy 3 meg egy 4éves évfolyamot is. A felvételizők száma így megoszlott 2 évfolyamnyi helyen.Ennek következtében a klasszikus 3 évesen maradt az átlag 400 közeli ponthatár, viszont a 4 évesre nem jelentkeztek sokan, így az minimum pontszámon megy. Az hogy az ilyenek elvégzik e az egyetemet erősen kétséges, mert a képzés attól még ugyanolyan, a követelmény is.
2018. máj. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Kedves kérdező? Sikerült bekerülni?
2018. júl. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az 5-ös elég nagy hülyeséget beszél! Szimplán a rosszul sikerült érettségik miatt volt ilyen a ponthatár!

Katonai Vezetői is 280 pont volt ,amin pl semmi változtatás nem volt.

Az iparbiztonság ugyanúgy maradt 3 év és 316 pont volt a határ.

Egyébként a felvin van 1 statisztika mindig ,hogy hányan jelentkeztek hányan rakták első helyre abból sokat lelehet vonni.

2018 ban sem voltak magasak a ponthatárok . műveletire is 350 volt az elvárá ,ami két 80% os középpel és 1 nyelvvizsgával is simán teljesíthető.

Idén szerintem még kevesebb lesz a ponthatár ,nem sokan jelentkeztek.

2019. jún. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Te utolsó. Legalább azt ne cáfold már meg aki ebben él közvetlenül.
2019. jún. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó : Én is ide járok ,de a kettőnek semmi köze egymáshoz ,hogy miként alakul a ponthatár és a között ,hogy valaki oda jár.

Vissza lehet nézni a felvin ,hogy évről évre hányan jelentkeztek és hányan jelöltek első helyre, és magad is rájössz. 2017-ben ,aki emlékszik majdnem akkora botrány volt a magyar-érettségi miatt mint idén a matek miatt. Egyébként nem mondott teljesen hülyeséget ,de attól még maga a szak ugyan az ,ha 3 ha 4 éves. De tavaly sem voltak erősek a pontok .Idén meg még annyian sem jelentkeztek és ez mind mind azért van ,mert csökken a népszerűsége ,ill sokan megbuknak az alkalmasságikon.

2019. jún. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!