Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy 3szognek egy oldala és...

Ha egy 3szognek egy oldala és a vele szembe lévő szög van megadva hogy tudom a másik 2 oldalt ki számolni?

Figyelt kérdés

2018. máj. 20. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Paraméteres megoldása van. Egy kör szelő az adott oldal és a hozzá tartozó köríven bárhol lehet a szembe lévő csúcs.
2018. máj. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én valami olyasmit olvastam hogy valahogy cosinusal ki lehet számolni csak nem tudom hogy
2018. máj. 20. 14:37
 3/12 anonim ***** válasza:

A szögfüggvényekkel minden további nélkül ki tudod számolni. Ismered a c átfogó hosszát és az α szöget, kell az a és b oldal.

sin α= a/c, cos α = b/c


A sinus, cosinus értékeket meg tudod nézni táblázatban, vagy számológéppel kiszámolod.

2018. máj. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De ezt nem értem miért a C szöget ha az a az odal
2018. máj. 20. 14:54
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha a Thalesz tételt sikerült volna megérteni, akkor tudnád, hogy az első megadta a helyes választ.
2018. máj. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Derékszögű háromszögnek van megadva egy oldala és egy hegyesszöge vagy általános háromszögnek?
2018. máj. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
azt nem tudom ennyi a feladat amit leirtam
2018. máj. 20. 17:41
 8/12 A kérdező kommentje:
de ha a/c akkor a szög az a?
2018. máj. 20. 17:44
 9/12 anonim ***** válasza:

COS tétel működhet, de akkor is paraméteres lesz.

[link]


"Bármely háromszögben az egyik oldal négyzetét megkapjuk, ha a másik két oldal négyzetének összegéből kivonjuk e két oldal és az általuk közbezárt szög koszinuszának kétszeres szorzatát."

2018. máj. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Háromszög jelölés logikája:

Csúcsokat nagy betűvel jelöljük: A,B,C

Az adott csúcshoz tartozó szögeket görög kisbetűkkel: alpha, béta, gamma.

A csúcsokkal szembeni oldalakat azonos betűnek a kisbetűs változatával jelöljük: a,b,c


Tehát:

Az "a" oldallal szemben az "A" csúcs van és az "alpha" szög.

A "b" oldallal szemben a "B" csúcs van és a "béta" szög.

A "c" oldallal szemben a "C" csúcs van és a "gamma" szög.

2018. máj. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!