Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » PhD képzés kezdetéig elkészíth...

PhD képzés kezdetéig elkészíthető minden szükséges publikáció?

Figyelt kérdés

Középiskolai osztalyfonokom említette, hogy ha ő elkezdé a PhD képzést akkor az csak 2 év lenne, hiszen megvan minden publikációja és túl van ezen a részen. Ahogy tudom nem járt PhD képzésre.


PhD hallgató ismerőseim mondták, hogy amiket a képzés előtt csináltam azokat külön nézik. Mivel van már elég sok publikációm kérdezem én, hogy amennyiben még publikálok mellé elegendő mennyiségűt akkor már bemenetelként meg lenne ez a követelmény?



2018. máj. 21. 13:00
 1/9 nemaRendőrség ***** válasza:
76%
Mennyi a sok és milyen minőségűek?
2018. máj. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha megvan a publikáció, akkor akár egyéni felkészülőként a PhD képzés nélkül is megszerezheted a fokozatot.
2018. máj. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kicsit off, inkább egy kérdés. Honnan tudja, hogy elég az a mennyiségű publikáció, amit megírt? Egyáltalán le van írva valahol, hogy mennyi kell?
2018. máj. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nálunk nagyon pontosan le van írva, hogy milyen és hány db kell.
2018. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehetséges, úgy hívják egyéni fokozatszerzés.


[link]


Viszont a doktori iskolától függ, hogy milyen publikációs követelmények vannak.


Pl SOTE neurobiológia doktori iskolában 5 impakt faktor. Ebből 2.5 első szerzősnek kell legyen, vagy osztott első szerzős és a másik szerző lemond a PhD felhasználásról.


Azért 2.5 impaktot baromi nehéz összerakni, pl úgy, hogy az Orvosi Hetilapnak 0.1 az IF-je.


Szóval az nem megy, hogy publikál valaki a Fürge Ujjak Kötőmagazinban 100-at, és jelentkezhet egyéni fokozatszerzésre :)


Persze szakágak és doktori iskolák függvényében változik ez.

Általában a természettudományos és műszaki PhD-n sokkal magasabb és nehezebb elérni ugyan azt az IF-et, mint mondjuk más elméleti vagy bölcsészettudományi képzésen. (Ezzel nem a bölcsészetet degradáltam, csak ezek a tények)

2018. máj. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Ja és bocs, azt nem írtam le, hogy az impakt faktor az a mérőszám, ami jellemzi a folyóirat minőségét. Mint írtam, pl Orvosi Hetilap valami 0.14, de egy Nature, vagy Science, Cell az 20-30...


Persze vannak kisebb folyóiratok, 2-4-10 IF-el, az ideális egy PhD-hez. Csak term.tud területen ez is több év kutatómunka, elsőszerzősként... hogy 1 db cikked kijöjjön amivel virítod a követelményeket.


...Viszont tényleg attól függ milyen terület. Schmitt Pál is egész könnyen összegereblyézte azt a PhD-t :)

2018. máj. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Egyéni fokozatszerzésben is van lehetőség megszerezni a PhD-t, ilyenkor magasabb publikációs követelményeket kell teljesíteni. Ha iskolában, tanárként dolgozik, akkor kb. kizártnak tartom, hogy meglegyenek a kellő Impact Factorú publikációi. Ahogy többen is leírták, csak a referált, IF-al rendelkező publikációk számítanak be.

Kérdezd meg tőle, hogy milyen folyóíratokban publikált?

2018. máj. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jobb társadalomtudományi doktori iskolák senkit nem vesznek fel egyéni képzésre. (Nekem kb. 60 publikációm volt akkorra, amikor jelentkezni tudtam). Amúgy most már 2 év oktatás+2 év felkészülés (PhD írás) van, szóval nem kapná meg a kreditet, mert nem teljesítette a tárgyakat. Konferenciák (külföldön pl.)? Persze lehet, hogy a pedagógiatudományban (ha abból menne) bármit eltűrnek...
2018. júl. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
6: Schmittnek soha nem volt PhD-ja, az univ. dr. olyan képzésekben adott kisdoktorit (nem tudományos fokozat, csak cím!), ahol az nem járt a diplomával együtt. 1984-ben megszűnt. Ne keverjük már a dolgokat.
2018. júl. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!