Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ciki magántanárhoz járni?

Ciki magántanárhoz járni?

Figyelt kérdés
Én még soha nem voltam. De most nem járok suliba, egyedül készülök az egyetemre. Azt hittem, menni fog egyedül, de elakadtam. Hogy fog hozzám viszonyulni a tanár? Butának fog gondolni?
2018. máj. 21. 19:35
 1/4 Todboy ***** válasza:
100%

Nem ciki, egyáltalán, a legtöbb esetben az iskola nem is biztosít keretet bizonyos tananyagok betanításához.


Függ a tanár természetétől, de általában pénzért cserébe nyilván nem fog verbálisan bántalmazni. Nem fog butának tartani, azért mész hozzá, hogy tanulj. Ha esetleg valami bunkót fogsz ki, akkor ne félj váltani.


Én érettésgi előtt egy évvel mentem matek tanárhoz, eléggé sajnáltam a hölgyet, ugyanis minden olyan feladattal megszenvedtem ami bonyolultabb volt egy összeadásnál. Láss csodát felkészített négyes szintre. Eleinte ilyen 7 pontokat szereztem, a végére már 60 pont fölé írtam.

Nem sértegetett és nagyon türelmes is volt.


Két évig jártam német tanárhoz is, ő néha cinikus volt, megesett, hogy kérdezett valamit németül és nem tudtam rá válaszolni, olyankor felnevetett, de ilyen barátságos módon. Nem úgy, hogy nem tudsz valamit most jól megalázlak?!


Iskola keretén belül jártam korrepetálásra is tanárhoz, na ő nem kímélt, de ott közrejátszott, hogy nem fizettem, és a saját szabadidejéből áldozott rám, egy senkiházi hülyegyerekre.

2018. máj. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki. A diákok nagy része azért jár magántanárhoz, mert nem ért valamit és plusz órák kellenek neki. Ez viszont azt jelenti, hogy te törekedsz arra, hogy az az adott dolog jobban menjen, ez egy normális pedagógus számára jó pont, nem elítélendő dolog. Nem fog semmi rosszat gondolni rólad:)
2018. máj. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A magántanár csak örülni fog neked, egyrészt, mert szeret tanítani, másrészt meg jön a pénz. :D


Őszinte legyek? Én nyolcadikos koromtól kezdve 10-es koromig hetente, kéthetente 1x jártam angol tanárhoz, hogy meglegyen a nyelvvizsgám, mert amúgy nem sikerült volna.

Aztán matek érettségi miatt a gimi 4 évében végig jártam heti 1x matek tanárhoz, mert matekból hülye vagyok.

Az érettségi évében jártam kémia tanárhoz heti 2x, bioszhoz meg 1x, illetve most kihagytam egy évet, mert nem vettek fel egyetemre, így idén szintén ugyanez volt a menün.


Szóval azt hiszem, hogy nekem aztán tényleg van a magántanárokban tapasztalatom. :D Sosem tartottam cikinek, pedig matekból és kémiából tényleg azért jártam, mert sülthal voltam belőlük.


Fontos, hogy nem minden magántanár megfelelő!! Nekem általában szerencsém volt, és szuper kedvesek voltak, viszont 12-ben a biosz magántanárom egy boszorkány volt, de komolyan. 2 hét alatt elérte, hogy elsírjam magam, ha csak a tantárgyára kellett gondolnom. Ilyenkor nem kell félni nemet mondani, mondd, hogy nem jöttök ki, és keress másikat. Szerencsére én hamar találtam egy szuper kedveset, aki újra visszaállította a lelkemben a dolgokat. Egy jó magántanár rengeteget tud segíteni!

2018. máj. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, tudom, hogy rengeteg múlik a tanárom. Gimiben volt szerencsém egy nagyon jó matektanárhoz, nélküle szerintem nem lennék sehol sem.

Most fizikatanárt keresek, de nem nagy a választék a környéken. Most kaptam egy telefonszámot, remélem, jó lesz, mert tulajdonképpen nincs más lehetőség :/

2018. máj. 21. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!