Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A fiam szakközépiskolában mér...

Fuuton kérdése:

A fiam szakközépiskolában mér két éve kitűnő tanuló, a lányom most volt hetedikes, és szintén kitűnő tanul, és hogy az önkormányzattól nem kaphatnának- e valami ösztöndíjat, vagy ösztöndíjszerűséget?

Figyelt kérdés
2010. jún. 15. 07:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

anyagi helyzettől is függ, augusztusi fizetést néznek, pont akkor amikor utalják a dupla családi pótlékot és a beiskolázási segélyt. Ez nem Fair! nem egész évben kapunk ennyit!


én ezért nem kaptam, hiába voltam 4 évig kitűnő.

2010. jún. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Pont jó helyen tetted fel a kérdést....itt mindenki tudja, hogy hol éltek, és hogy éppen ott milyen ösztöndíjakat osztanak (ha osztanak egyáltalán)...

Esetleg a helyi önkormányzathoz be kéne menned, és ott érdeklődni, hogy milyen lehetőségek vannak....

2010. jún. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, amúgy Miskolcon lakunk :D
2010. jún. 15. 08:11
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Ha Pesten tanulnak, próbáljátok meg a fővárosi ösztöndíjat. Bár ahhoz nem elég kitűnő tanulónak lenni, valami pluszt is fel kell mutatni (országos vagy nemzetközi versenyen elért jó eredmény). Én kaptam, miután Pestre jöttem tanulni.

Szerintem önmagában az, hogy kitűnő valaki, nem elég egy ösztöndíjra, hiszen akkor rengeteg diáknak kellene adni.

2010. jún. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És ingyen tankönyvet ilyen esetben lehet igényelni?
2010. jún. 15. 08:30
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Második válaszoló vagyok. Ahogy írtam, MINDEN településen másként működik, nem egységes az egész országban. Itt senki nem fog neked tuti tippet adni, mert az önkormányzatok maguk döntenek az ilyen célokra szánt pénzösszegről. Tessék bemenni, kérdezősködni az önkormányzatnál (ha más nem, az iskolában tudniuk kell az ilyen lehetőségekről).
2010. jún. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

én is kitünő vagyok, semmit nem kapunk, se ingyen künyv se olcsóbb kaja a koliban, pedig szüleim még el is váltak.

másik csaj koliban csak azért mert "tehetséggondozós" osztályba van (cigány szekció :/) évi 100.000Ft-t kap ha 4.2 felett van.. és ne utálja őket az ember.

2010. jún. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Cöh, ez jellemző az önkormányzatra, nem hogy a kitűnő tanulókat támogatnák, nem, az úgy nem jó, a cigányokat kell, így se csinálnak sebbit, persze van néhány kivétel, mondjuk 10000 emberből 1 xD, de ez a szomorú igazság.
2010. jún. 15. 09:33
 9/10 A kérdező kommentje:
*semmit
2010. jún. 15. 09:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Gondolom az egy főre jutó jövedelmetek a legfontosabb szempont, az, hogy kitűnőek a gyerekeid, önmagában nem elég, igaza van az egyik előttem válaszolónak.
2010. jún. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!