Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi. Ilyenkor mi van?

Érettségi. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Már régebben érettségiztem és ha esetleg egy tárgyból újra szeretnék és jelentkezek, de esetleg megbuknék belőle, akkor a régi jegyem elveszik és a bukás lesz bent? Tehát, mintha nem is lenne érettségim? Ha elveszik a régi jegy mi van akkor, ha diploma után megyek újra érettségizni valamiből, hogy újra jelentkezhessek másik szakra, de ugyanúgy megbukok akkor megint bukik az érettségi, de azért diplomám van? Vagy hogy is van ez? Van valahol egy leírás erről?
2018. máj. 22. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy gondolod azt, hogy akkor elveszne az egész érettségid. :D

Én is újraérettégizek most, szóval már nekem is van érettségi bizonyítványom. Ha most megbuknék a tárgyból, akkor értelemszerűen nem befolyásol semmit. Nem kerül bele a bizonyítványodba (hogy kerülne, hisz az már megvan, max tanusítványt kapsz róla, de az se befolyásol semmit)

2018. máj. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor lazábban vehetem. :D Így nem kell izgulni, hiszen nincs következménye, ha rosszul sikerül. A vizsgáknál mindig azt utáltam, hogy vannak következményei, hogy sikerül-e vagy sem. Főleg egy ilyennél. De így akkor nem is stresszelek rá. Bár még nem tudom, hogy jelentkezzel-e. Csak kéne javítani. Mindenem 5-ös lett csak a matek lett 3-mas jó lenne kijavítani. :)
2018. máj. 22. 17:13
 3/5 anonim ***** válasza:

A bizonyítványba már semmmi se kerül be, az egy fix. dolog.:D

Egy lapot kapsz az új eredményről, ennyi.:) Az érettségid átlaga is mindig az lesz (sajnos), ami a bizonyítványban szereplő százalékok alapján kiszámolható, hiába érettségizel újra.

2018. máj. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, de ha mondjuk 5-ösre érettségizel újra akkor azt beírhatod felvételibe nem? :)
2018. máj. 23. 10:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez a lényege az újraérettségizésnek. Azonban az érettségid átlagát sajnos így is abból számolják majd, ami a bizonyítványban is benne van. De ez csak pár pont eltérést okoz.
2018. máj. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!