Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elhelyezkedés és érvényesülés...

Elhelyezkedés és érvényesülés lehetetlen lenne?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam már itt is, de ismerősöktől is hallottam, hogy ne menj erre a szakra, ne menj arra, ne azt a szakmát válaszd, azzal úgysem tudsz elhelyezkedni, kidobott pénz/idő/energia, nyomorult életed lesz stb stb

Mindenki dobálja ezeket a szavakat. No de ha valaki komolyan veszi és abban az adott dologban tehetséges, szívvel-lélekkel csinálja, akkor vinni fogja valamire, nem?


2018. máj. 23. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg igen.

Az emberek azt fogalmazzák meg, ami VÁRHATÓ, a konkrét eset ettől persze eltérő is lehet.

2018. máj. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha mindenki hallgatna az ilyenekre, valyon mennyi időbe telne, amíg nem lennének szakemberek egy-egy szakmában? Ha senki nem tanulja, mert úgyse lehet elhelyezkedni, akkor nem lesz ilyen szakember. Nem értem, mikor mindenki ezzel jön.
2018. máj. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Másodikkal egyetértek. Nem értem miért kéne mindig a birka nyájat követni... Nyugodtan járd a saját utad, az eredményeid is sajátosak lesznek. Aztán majd jönnek ugatni a birkák utólag, de ez már milliókkal a zsebedben és tele életkedvvel aligha lesz érdekes.
2018. máj. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlen mondják. Amit büfészaknak mondanak, azok többsége nem külön szakma, és sérti a tisztességes szakokat. Ilyen pl: rendezvényszervezés, kommunikáció, stb. Ezek semmilyen többletet nem adnak, ezért nem is nevezhetők külön szaknak, legfeljebb kamuszaknak, amelyeket már rég meg kellett volna szüntetni.
2018. máj. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az élet bebizonyította, hogy vannak keresett és kevésbé keresett szakmák. Keresettek általában a reál szakmák, mérnök, vegyés, technológus, ilyesmi. Nem keresettek a büfészakmák, logisztikus, stb., vagyis az olyanok, amelyek csak papírt adnak, de kitörölheted vele. Vagyis ilyen diplomával sosem leszel versenyképes és keresett, hiába csinálod teljes erővel. A munkád áru és annyit ér a munkaerőpiacon, mennyire ritka. A programozók azért keresnek jól, mert ritka a tudásuk. Nem minden sarkon akad agysebész. De kamudiplomás fizetett sulis igen. Persze könnyebb egy büfészakot elvégezni valódi követelmények nélkül, mint egy mérnökit, de ezt beárazza a piac is.
2018. jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!