Érettségi tételek?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem, vagyis szeretnék😀

Ugye mindenki dolgozza ki a tételeit - jobb esetben- , vagy órán segít a tanár. De én amikor dolgozat van és írni kell egy témáról akkor mindig a fejemben van az órai anyag vázlata, aszerint haladok , azt ki tudom fejteni stb. és abból kijön végül a ,,tétel". Az lenne a kérdésem ha én vázlatból jól, jobban tanulok akkor van értelme kidolgozni a tételeket? Mert mégiscsak könnyebb ha nem kell az egészet szóról szóra megtanulni. Van/volt aki így csinálja?

A másik kérdés : oké h vázlatok , de hogy marad meg ennyi tétel a fejetekben? Mire a végére érek az elejét már lehet nem is tudom... Tippek tanácsok?

Köszönöm előre is 17/L



2018. máj. 27. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én tavaly érettségiztem előrehozottan angolból, illetve idén a többi tantárgyból + két emeltből (biológia-kémia).

Ez azt jelenti, hogy idén a 60 középszintű tételem mellé, tudnom kell az egész kémia és biológia anyagot a szóbelire, meg még a kísérleteket is...szóval meg kellett tanulnom hatékonyan tanulni.

Mondjuk, én mindig tanulós voltam, egész évben szóval ez már korábban kialakult nálam.

Én úgy szoktam, hogy nyilván felosztom az anyagot napokra, de minden nap, mielőtt újat tanulok, felmondom azt, amit addig tanultam, vagy ha már annyira a végén járok, hogy rengeteg időbe tellene felmondani, akkor szúrópróba-szerűen jelölök ki tételeket és azokat felmondom.

Írásbelire is így készültem, eddig bevált, de lekopogom, megtekintés csak ötödikén lesz :)

Sok sikert!

Ja, és nekem pl az is segített, ha leírtam, miközben mondtam fel a tételt, jobban megragadt úgy.

19/L

2018. máj. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én is mindig tanulós voltam, dolgozatra mindig tudtam mindent, de utána levő hetekben már kb semmit se tudtam..

Köszi kipróbálom ezt amit írtál😀

Neked is sok sikert😊

2018. máj. 27. 10:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Én most érettségizek, egy hónap múlva lesz a szóbelim. Én mind a 60 tételt megírtam és kinyomtattam, ezt csináltam ősztől egészen május közepéig. A vázlatok is jók, ha részletesen ki van fejtve, de én általában rövidítek meg nyilazok a vázlatban, szóval nem teljes mondatok vannak benne. És nekem csak úgy marad meg az anyag, ha egy összefüggő szövegből kiemelem a lényeget. Mindenkinek más jön be, erre neked kell rájönni. :)
2018. máj. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mikor én érettségiztem minden tételem vázlatos volt.:) A töri tanár el is mondta, hogy felesleges összefüggő szöveget írni, mivel az csak összezavar.

Nekünk is hihetetlennek tűnt, hogy ennyi mindent hogy lehet megjegyezni.:D Volt olyan nap, hogy csak a magyar tételeket tanultam, volt, hogy a törit. Átolvastam egy párszor és felmondtam, mikor kb. 5 tétel megvolt, akkor azt az 5-öt újra és így tovább. Kidolgozott idegen nyelvi tételeim nem is voltak, csak a témákat néztem meg.

Sok sikert!:)

2018. máj. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek😊
2018. máj. 27. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!