Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanuljak egyáltalán szóbelire?...

Tanuljak egyáltalán szóbelire? Hogyan tanuljam meg a tételeket ennyi idő alatt, ha nagyrészük még ki sincs dolgozva?

Figyelt kérdés
A töri, az angol és az ifó tételek meg vannak. De az irodalom és nyelvtan nincs (illetve irodalomból 5)... Még ha meg is lenne mind, ennyi idő alatt lehetetlenség megtanulni :( Örülök, ha napi egyet megbírok... Mire szóbeli talán megtanulnám a 20 töri tételt, de akkor is b***hatom a többit... Most mit csináljak? :((

2018. máj. 28. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem a tengert kell látni, hanem a következő evezőcsapásra koncentrálni.

Az biztos, hogy tőlem nem fogsz felmentést kapni a felkészülés alól. :D

2018. máj. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Passz, mit csináltál az elmúlt 9 hónapban?

Csak mert töri tételeket kellett kb visszaadni írásbelin is.

Magyar tételeket pedig be lehetett volna eddig szerezni simán.


1 tétel naponta elég kevés azért főleg hogy ellazsáztad az évet gondolom.

Ülj le és tanulj. A kegyelem 2-est megcsinálhatod ha makogsz valamit, de erre ne alapozz mert nem 1 ember bukott már meg érettségin .

2018. máj. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a barátaid, hátha nekik megvan és egy sörért vagy lányok csokiért/bon-bonért hátha megszánnak és átküldik neked.
2018. máj. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
egyetemen nekem bejött.......1 oldal egy tétel...csak a lényeg max 10 releváns mondat minden tételhez - jogról beszélünk...nagy mennyiségekről :-) Ha szorít az idő és van pl 50 tételem akkor az 50 oldal tanulás, persze tudni kell mi a releváns 10 mondat :-) Rohamtempóba megtanulom utolsó nap átismétlem és hajrá! Ha jogon bejött pl Agrárjogból négyesre akkor szerintem érettségin teljesen működőkepés a dolog :-) + egy halom segítséget is kapsz - források...+ csak a tételről kell tudni valamit nem úgy mint egyetemen hogy tétel után beszélgettünk a 350-500 oldalas könyvről még vagy 1 órát és ha bármi nem megy elégtelen :-) Szóval ne idegeskedj....releváns 10 mondat!
2018. máj. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
A kidolgozással már ne foglalkozz, mert nekem hónapokba telt, mire kidolgoztam 60 tételt, szóval inkább arra koncentrálj, hogy már meglévő jegyzetből és könyvből tanuld azt, ami nincs meg. Ha nem akarsz nagyon beégni, akkor ülj le és naponta nézz át legalább hármat, hogy haladj is velük. Mindegyiket mondd fel, az a lényeg, hogy a fontos kulcsszavak mindegyikben benne legyenek. Hajrá.
2018. máj. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Egy nap alatt 1 tétel? Felkelsz 8kor, megreggelizel, elkészülsz, leülsz 9kor az íróasztalhoz és este 9ig -12óra alatt- 1db tételt vagy képes megtanulni? Ezt azért nem hiszem. Ne legyél lusta, állj neki rendesen.
2018. máj. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Pedig így van... de még azt sem tudom olyan szinten megtanulni, hogy vissza tudjam mondani :-/

Egyébként milyen lesz a szóbeli? Hogy kell elképzelni?

2018. máj. 28. 13:12
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Nincs akaraterőd. Kapcsold ki a telefont, és ülj neki a tanulásnak.


A szóbeli egyébként rövid lesz, a tanárok is unják, szóval max 10-12 percet fogsz beszélni. Ha nem te felelsz elsőként, akkor jó sok időd lesz, hogy összeszedd a gondolataidat. Sokat segítene, ha írnál magadnak egy kis vázlatot, hogy mi alapján mondod majd el a tételt, így biztos nem fog kimaradni semmi. De a tétellapon is lesz segítség (magyarból, hogy mit kell kifejteni, meg maga a mű a szöveggyűjteményből, töriből meg források), szóval nem lesz vészes. Persze, csak akkor nem, ha most rendesen tanulsz.

2018. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%
Hahaha vicces vagy... Nekem naponta vagy 5 tételt meg kell tanulnom most, mégse nyafogok. :D Kisérettségire is így tanultam és közel max. pontos szóbeliket hoztam össze. Csak fenék meg akaraterő kell hozzá. Ha egyetemre készülsz, akkor jobb, ha ezt megszokod.
2018. jún. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Na hogy ment? Ugye, hogy nem volt vészes! Amúgy érettségin nem az a cél, hogy megbuktassák az embert. A legszigorúbb tanár is meglágyul. Vannak források szóbelin is, röhögve meg lehet csinálni a kettest. Ha egy kicsit is tanul az ember, akár a négyest is lehet hozni. 22/F
2019. dec. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!