Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nehéz az egyetemen a német...

Nehéz az egyetemen a német nyelvet megtanulni?

Figyelt kérdés
Nem akarom hogy elbizonytalanitsatok csak most 11-es vagyok és szeretnék egyetemre menni németet tanulni,nem vagyok olyan tipus akibe tömni lehet a tananyagot de szeretem a nyelvet és szívesen tanulom,tippek,esetleg valaki tanács hogy hogy kéne ott tanulni mert fogalmam sincs hogy hogy működik az egyetem.Ott hogy vannak az órák,hány óra van kb naponta,ott hogy tanitanak,mint egy rendes tanár vagy mindent magamtól kell tanuljak?
2018. máj. 28. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
német tanár akarsz lenni? vagy micsoda? németes szakokra német nyelvtudás nélkül nem vesznek fel.
2018. máj. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hát nem épp tanár de mondjuk egy forditó
2018. máj. 28. 20:46
 3/13 A kérdező kommentje:
minden csak nem tanár
2018. máj. 28. 20:46
 4/13 anonim ***** válasza:
tanlusz már németül?
2018. máj. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Germanisztika szakon belül lehet fordítói specializációt választani. Azonban a felvételi alapfeltétele az emelt német érettségi és amúgy sem nyelvtanulásról szól ez a szak.
2018. máj. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Vannak gyakorlatok és előadások, az, hogy melyik nap mennyi egyetemfüggő. Hogy érted, hogy tanítanak?

Gyakorlatokon feladatokat csinálunk, vannak házik, van, hogy prezentációt kell tartani, küldenek anyagot is. Előadáson pedig jegyzetelni kell, de ott is van, hogy küldenek hozzá segédanyagot.

2018. máj. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Második kérdező,igen már tanulok németet.
2018. máj. 28. 22:29
 8/13 anonim ***** válasza:

Attól függ


Egyedül könnyen megtanulod a nyelvet? Akkor könnyű, ha nehezen akkor nehéz.

Az egyetemet úgy képzeld el mint egy rendes órát, csak 90 percben, és nem kérdezgetnek semmit csak darálják az anyagot. Nincs laca se faca.

Amit vettetek akkor a következő órára úgy veszik hogy tudjátok. Ha valami nem világos akkor konzultálni el lehet menni egy egy adott időpontban.


(de pl ezek nem mindig vannak jó időpontban, lehet hogy akkor pont órád van, vagy benn kellene ülnöd 2 órát, és heti 1 ilyen alkalom szokott lenni)

(ja igen, az egyetemisták nem véletlenül járnak magántanárhoz, mert az egyetemen nem tanárok vannak hanem előadók vagy oktatók és nekik elég ha tudományos munkát végeznek, nem kell jó előadónak lenniük. tehát lehet olyan tanárt fogsz ki aki nem csak hogy darál de még szarul is adja le )

2018. máj. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyébként másfél óra egy tanóra. Nálunk szaknyelvet kértek, és a képzés végén le kellett tenni belőle egy nyelvvizsgát is :)

(Gazdasági szakon, angol/német, ki mit tanult)

2018. máj. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát nekem az a gondom hogy nem tudok egyszerre sokat tanulni és ettől félek. :/
2018. máj. 29. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!