Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyar anyanyelvűként tényleg...

Magyar anyanyelvűként tényleg lényegesen egyszerűbb megtanulni finnül, mintha egy indoeurópai nyelv (angol, német, francia, stb) lenne az anyanyelvem?

Figyelt kérdés
2018. máj. 2. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
19%

Miért lenne egyszerübb??


A NYELVCSALÁD nem azt jelenti, hogy a két nyelv MA hasonló, hanem hasonló alapokból INDULT ezelött sok száz évvel.

2018. máj. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem igen.

Most egy germàn népcsaládba tartozó nyelvek, egy német hamar megtanul hollandul, svédül, dánul.

Csak az elsőt tanultam, még is megértek sok mindent, hasonló a szerkezet. Komolyan nagyon durván foszlányokat, lényeget megértettem, főleg az írott szövegnekm

Ahogy egy német is könnyebben tanul meg angolul, mint én.

Francuát szintén sosem tanultam, de azt is könnyebb angollal. Múltkor megértettem a feliratot kint, mert ilyenek vannak, hogy refuse-refusé franciàul.

Én angolként tuti franciát tanulnék, tök menő.

Meg a szlávok, orosz, szlovák, szlovén, szerb, horvát, cseh, lengyel, kis szerencsével értik egymást, vagy legalábbis nem hallnának éhen. Negyediket beszélte nagyanyám, és elboldogult mindegyikkel, főleg az orosszal.



Nem vagyok nyelvész, de sokat számít.

2018. máj. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

Akkor hasonlítsuk össze a németet és a hollandot, majd a magyart és a finnt, kedves 2.


Szerinted???

2018. máj. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Nem. A mai finn és magyar nagyon távol van egymástól. Tanulás közben látni fogod, hogy nyelvtanilag sokminden hasonlóan működik, mint a magyarban, de kb. ennyi, gyakorlatilag nem sok előnyt jelent.
2018. máj. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Nekem könnyebb, mert minden nyelvet a nyelvtannal kezdek, egyszerűen ilyen típus vagyok. Függetlenül attól, hogy az őseink milyen régen távolodtak el egymástól, meglepően sok hasonlóságot találtam a magyar és finn nyelvtanban. Azok szokták mindenhol hangoztatni, hogy a finn ragozás megtanulhatatlan, akik magyarul sem tudnak tisztességesen ragozni, mert még a -ba és a -ban közti különbséget sem hajlandóak felfogni.
2018. máj. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%
Köszönjük az álnyelvészkedést, kedves #5.
2018. máj. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 Az, hogy nyelvtanilag hasonlítanak, el tudod képzelni, mekkora előnyt jelent egy angol anyanyelvűhöz képest? Akihez ez az egész ragozós rendszer olyan messze áll, mint ide a Mars? Nekünk baromi egyszerű megérteni a finn nyelvtant, mivel tényleg nagyon hasonlít a magyarhoz, de egy germán vagy latin anyanyelvű ezzel vért izzad.


Persze ettől még nekünk is nehéz a finn nyelvet megtanulni, de nagy előnyünk van.

2018. máj. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!