Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvi (? ) alsiidldjwklsxnod

Felvi (? ) alsiidldjwklsxnod

Figyelt kérdés

Szóval, fel mentem a felvi.hu oldalra hogy kiszámítsam mennyi pontom lenne hogy egyetemre bejussak.

Sajnos nagyon nincs a közelemben a bizonyítványom, de kb emlékszem hogy milyenek lettek az érettségim meg az középsulis jegyeim.

De így is sokkal kevesebbet írtam be hogy mi hány százalékos lett nehogy véletlen a remény el szálljon mikor kiderül hogy mégsem lett több.

Így össz-vissz lett 350 pontom. Ahova jelentkeznék elég a 280 pontot elérnem.

Lehet hülyeség, de meg történhet-e hogy ha majd ténylegesen is jelentkezem egyetemre akkor csökken ez a pont amit kaptam? Mármint van annyi módszer pontszám számitasra hogy amikor én számolom akkor nem jön ki is a pont mindig.

(Egyenként aki azon gondolkozik hogy “mivan”...nehéz lehet elhinni de teljesen kiment a fejemből jelentkezni február 15-ig így marad a pótfelvételi; és nem, nem idén érettségiztem hanem tavaly. 5 éves suli.)


2018. máj. 30. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
3 féle pont számítás van. Ezek le vannak vezetve a felvin. A rendszer automatikusan a neked legkedvezőbbet fogja figyelembe venni. Szóval ha a pontszámító kalkulátorral számolod ki a pontodat akkor az nagy valószínűséggel sem csökkenni sem nőni nem fog.
2018. máj. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A pontszámodhoz tudni kell a szakot is, az alapján, hogy a szakon milyen érettségi tárgyakat vesznek figyelembe nőhet és csökkenhet a pontszám.
2018. máj. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az eredményeid adottak, a rendszer pedig automatikusan azt a módszert alkalmazza, amely számodra kedvezőbb, tehát ez nem szólhat bele.


Max. az változtathat a végső pontszámon, hogy milyen szakot írsz be, mert minden szakon más-más felvételi tárgyakat számítanak be. Tehát, ha egy konkrét szak érdekel és ezzel számolsz, majd erre is jelentkezel, akkor nem lesz eltérés. Viszont, ha több szak is érdekel, akkor ott már lehet, mert mondjuk az egyikre a matekot és az infót nézik, addig a másikra az angolt és a magyart.

2018. máj. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!