Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy gyenge gimnáziumból...

Egy gyenge gimnáziumból tudok-e majd érvényesülni egyetemen/főiskolán?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Előre elnézést kérek a helyesírási hibákért, az értelmetlen fogalmazásért és hogy eléggé hosszúra fog sikeredni ez az egész (lehet a sok rizsa miatt is.-.).


Úgy érzem, tönkretettem a jövőmet azzal, hogy elrontottam az írásbeli felvételimet egy erős gimnáziumba, amibe nem sikerült bekerülnöm. Jelenleg egy 8 osztályos gimibe járok, ami mondhatni nagyon gyenge iskola. A tanítási színvonal és a gyerekek viselkedése is "átlag alatti" (persze kinek mi az átlag alatti). Legfőképpen az értékrendek miatt szerettem volna elmenni ebből a 8 osztályosból. Na de, most a lényegre térek.


Valami azt súgja, ha ebben a gimnáziumban érettségizek le (remélhetőleg sikerülni fog, erre még kitérek) és sikerül bejutonom egyetemre/főiskolára, akkor az erősebb (elitebb) gimikből jövő emberkék előnyt fognak élvezni, én meg azzal a kevéske tudásommal, amit nehézkesen sikerült összekaparnom, hátrányban leszek... Hallottam már arról, hogy nem számít hogy melyik gimnáziumból tanul tovább/jön az ember, hiszen a tudás a fontos. De én mit tegyek, ha ebben a 8osztályos gimiben hiába vagyok 5-ös tanuló, mégis kevés tudás van bennem, mint egy 3-as tanuló diáknak, aki egy erősebb iskolába jár?:/ Hogyan tudnám "tanultatni magamat"?

Az érettségire pedig visszatérve... ha jól tudom, pont az én korosztályomnál vezették azt be, hogy ha valaki le szeretne érettségizni, akkor annak az embernek kötelező nyelvvizsgát letennie. 8 éve tanulom a német idegennyelvet és kb. még az alapfokút se tudnám lerakni... pedig ennyi idő alatt már felsőfokúznom kéne. Sajnos ebben a 8osztályosban csak angol tagozat van. (Matek tagozatos vagyok, össz-vissz 2 tagozat van az egész gimiben...kényszerből kellett választanom, de ez most nem fontos.xd)

Arra gondoltam , hogy ezen a nyáron elkezdek rendesen németet tanulni, de szerintetek hogyan tudnék neki állni? Járjak tanfolyamorka? Vegyek valami német könyvet amivel tudnám a szókincsemet bővíteni? Tudnátok tippeket adni arra, hogy hogyan tudnám bővíteni a tudásomat?:/ A német nyelvű sorozatok nézése segíthet rajtam?

Választotokat előre köszönöm.:)



2018. jún. 2. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyenge gimnáziumba járó diákokból is lehet jól tanuló egyetemista. Nekem legalábbis sikerült. Igaz az egyetem első két éve nagy pofonokkal telt, mert a gimiben nem tantam meg tanulni. De harmadévre felvettem a ritmust és ment minden.

Nekem a legnagyobb probléma az volt, hogy a középsuliban 60 százalékos eredmény már jónak számított míg az egytemen sokszor ez volt a kettes alsó határa.

2018. jún. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmit sem számít az, hogy hol érettségizel le. A kutya nem fogja kérdezni az egyetemen. Én is letargiában voltam, mert nem vettek fel pest egyik legerősebb gimnáziumába, mert elrontottam a felvételit. Az számít, hogy jók legyenek az érettségik. Azóta lassan diplomázom, és jobban teljesítek, mint azok, akik erős gimiből jöttek. :) Ja, és hozzáteszem, hogy én még újra is érettségiztem... :)


A nyelvvizsgát pedig egyetem előtt csináltam. Egyedül készültem fel rá, sikerült. Nem nagy dolog az sem. A német sorozatok/filmek sokat segítenek.

2018. jún. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én most végeztem. én teljesen kiábrándultam az egyetemből... az államvizsga egy vicc volt, szerintem ne aggódj emiatt.
2018. jún. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!